Що загрожує Могилянці?

Віталій Рибак—10 грудня 2010


Вчора в УНІАНІ відбулася прес-конференція Президента НаУКМА Сергія Квіта, на якій він розповів про те, як Могилянка воює з Табачником і які це може мати наслідки.

Короткий підсумок виступу Сергія Мироновича:

  1. Квіт не виключає позачергових перевірок з МОН в Могилянці, а також тиску особисто на нього.
  2. Міністерство не затверджує правила прийому абітурієнтів в академію на наступний рік, наполягаючи на скасуванні обов’язкового сертифікату з англійської мови при вступі. Необхідність цього сертифікату Квіт пояснив наступним чином: «Частина навчального процесу відбувається англійською мовою, тому ми вимагаємо від своїх студентів відповідних знань мови». Він також зазначив, що коли скасувати сертифікат із англійської, то необхідно також відмовлятись від викладання цією мовою, від стосунків з іноземними вузами, програм обміну студентів, котрі вимагають знання англійської мови.
  3. При затвердженні статуту НаУКМА Міністерство освіти виступає проти вільного відвідування лекцій. Також урядовці заявляють, що вуз не мав права заносити у статут пункт про підготовку у докторській школі за PhD програмами.

Коментарі:

Я не сумніваюсь в тому, що тиск і перевірки будуть, — іншими методами Януковочі й Табачники працювати не вміють, але це ще можна пережити, а от скасування вільного відвідування лекцій — це вже серйозно. Вступитись за нас нікому, громадськості байдуже, а 2-3 тисяч студентів Могилянки для масових протестів не вистачить. Що стосується англійської, то як на мене, проблема — надумана, так як академія вимагає аж 124 бали з англійської. Такий «високий» результат можна отримати випадково. До того ж знання англійської в академії — не критичне, на більшості курсів можна обійтися і без неї.

За матеріалами КореспонденТ.net

Коментування вимкнено

Погоджуюся з коментарями автора. Вільне відвідування лекцій, кажу зі свого досвіду, це можливість студентам Могилянки вже з 1 курсу працювати та самовдосконалювитися, та і студенти врешті решт дорослі люди, а не діти. А англійська, не знаю як би я без неї читала тексти на семінари. Впевнена, що саме завдяки цим факторам Могилянка найкраща.

by Victoria on 10/12/2010 at 15:37. #

Ок, англійська не така обовязкова для виключно усіх предметів, але як тоді по групах розподіляти? Доведеться переглянути систему викладання і організації навчання саме з англійської мови, а це вже не мало…Вільні лекції – не лише нововведення Могилянки, адже Болонський процес те дозволяє, який де-юре працює й в ішних універах України (зокрема у нархозі). Тому за скасування вільного відвідування, повір, протестувати, при бажанні, вийде набагато більше, ніж 2 тис. могилянців.

by Анна Лачихіна on 10/12/2010 at 15:39. #

В інших університетах якось розподіляють і нічого. Та й не це тут головне. В нас завжди наголошують, що англійська нам критично потрібна, насправді ми нею не так часто користуємося. Приклад нашої групи доволі красномовний: Куделя запропонував читати курс англійською, але більшість людей закричали “нє-нє, ми не потягнемо”.

В Нархозі можна де-юре не ходити на лекції, а потім де-факто принести викладачу пляшку Хенессі :)

by Юрій Опаренко on 10/12/2010 at 15:46. #

2 Анна – в КНЕУ, принаймні юристів, перевіряють на лекціях жостко. і це не той народ, який замість поспати піде кудись за свої права (хоча здавалося б, юристи – могли би і бумажки-закони почитати). Жоден сюжет на телебаченні, жодна стаття в газеті чи інтернет-виданні не відображає позиції студентства. А це важливо показати, і хоча в багатьох внутрішніх питаннях є розходження з адміністрацією, питання виживання КМА як університету має стати безапеляціною точкою дотику між студентами та адміністрацією.

Позиція Міністерства, крім усього, плювок в обличчя роботодавцям, які орієнтуються на випускників НаУКМА, адже перш за все могилянців цінують за те, що вони можуть швидко і якісно вчитися новому, а не за те, що наш університет випускає зомбороботів, які вміють виконувати виключно накази і команди, і то, абияк.

англійська мова – взагалі брєд, тому що Могилянці потрібен “свій” абітурієнт, і вона ніколи цього не приховувала, а випускник школи, який з бухти-барахти 31 травня вирішує вступити до КМА, більш за все, вилетить після першої ж сесії. І школярі, я хочуть стати могилянцями, ретельно готуються, в тому числі і мову можна хоч на інтермідієт левел за рік витягти (якщо хотіти, звичайно).

І насамкінець, я не розумію взагалі, чому країна так вкатує в гівно все, що її прикрашає, хмм… тобто розумію, шоби качать бабло, але тоді варіантів 2: або реально знайти людей, готових перестріляти всіх (або підірвати літак, м? :) ) або валити з цієї країни.

by romanabozhniak on 10/12/2010 at 15:57. #

точка дотику між студентами, викладачами і адміністрацією)

by Єгор Стадний on 10/12/2010 at 17:00. #

Знання англійської – дуже критичне.
Блін, хіба це взагалі треба пояснювати і аргументувати…
Нема на те ради, англійська – це доступ до серйозних матеріалів і доробків, як під час навчання так і під час продукування власного продукту.

by Єгор Стадний on 10/12/2010 at 16:59. #

Зараз знання мови для комфортного існування в Могилянці—некритичне, а щоб стало критичним, треба ставити вищі вимоги до абітурієнтів (хоча б 150 балів) + більше використовувати англійську в навчальному процесі.

by Юрій Опаренко on 10/12/2010 at 21:00. #

Єгоре, знання англійської і правда дуже важливе. І не тільки в КМА, а і у сучасному світі(ну це і так всім відомо)
Але я знаю людей, які майже її не знають. І, тим не менше, вчаться. Тому у мому коментарі сказано, що без неї можна “обійтися”. Але бути класним спеціалістом – навряд чи ;)

by Віталій Рибак on 11/12/2010 at 09:51. #

Віталію, вони не вчаться… мова йде ж не про амеобне ходіння на пари…
А от те, що бал занизький і зрештою, те, що курси англійської в КМА далекі від потреб конкретно взятих кафедр та і самих студентів – це інша проблема. Вона насправді ключова… бо я відчуваю, що диплом я мав би написати і англійською…

а на разі – ось мудозвонство
http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp%2F2010%2F10_12%2F1%2F

by Єгор Стадний on 11/12/2010 at 21:08. #

Погоджуюсь, і мав на увазі таки нормальне навчання.В се-таки, різні є ситуації. І, є люди, яким просто-напросто дуже важко вивчати мову, або вони у школі били байдики/не мали змоги.
І деякі із них таки вчаться. Їм вдвічі важче.
Я точно знаю, бо мій колишній сусід по кімнаті є із таких.

by Віталій Рибак on 11/12/2010 at 21:47. #

Юрачкас, зроби “лайкнути комент”, тому що я хочу лайкнути коментар Стадного.

І ще, Котичка, у Куделі хоч і кричали, що не потягнуть, але всі розуміли, що його курс з активним використанням англійською – не єдиний за їхній час навчання у могилянці, тому усі пихтіли, і мало-помалу намагались читати і розуміти. Звичайно, знаходили і переклади статей, але кожен могилянець розуміє цю необхідність у вивченні і знанні англійської. Зрештою, сенс взагалі вступати до Могилянки?
1. Посилене вивчення іноземної (анлійської в першу чергу)
2. Навчання з іноземними фахівцями-викладачами.
3. Широкий вибір програм обміну з різними іноземними університетами, де хоча б без англійської шансів пройти вібір дуже мало.

by Анна Лачихіна on 11/12/2010 at 11:19. #

автор не шарить. якось так по-дитячому. дитино, тебе без англійської нехай навчать аналізувати

by Чомусик on 11/12/2010 at 12:11. #

навчи ;)

by Віталій Рибак on 11/12/2010 at 12:18. #

УКУ підтримує НаУКМА
http://www.facebook.com/home.php#!/note.php?note_id=163596380349884&id=100001655704757

by Єгор Стадний on 12/12/2010 at 16:59. #

З англійською, PhD та дипломом КМА, а також вільним відвідуванням явно правда на нашій стороні.
Але хто правий – Міносвіти чи НаУКМА в таких пунктах, як:
1) Порушення визначеного переліку конкурсних предметів вступних екзаменів (творчих конкурсів); 2) Визначення виключно (!!!) англійської мови як конкурсного предмета, єдиної з іноземних мов (що позбавляє можливості абітурієнтів, які вивчали інші іноземні мови вступати до університету – державного вищого навчального закладу);
3) Протизаконна вимога щодо сплати абітурієнтами за навчання перед виданням наказу про зарахування до складу студентів;
4) відмова у поверненні документів вступникам до оприлюднення списку рекомендованих на навчання за державним замовленням,
5) Вимоги про надання рекомендаційних листів (у тому числі від кафедр НаУКМА) при вступі на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, що не передбачено чинним законодавством України.
6) Статут університету отримано міністерством майже через місяць від встановленого для цього наказом МОН терміну
7) Стосовно проекту Закону України «Про вищу освіту» (нова редакція) зазначимо, що роботу над ним розпочато ще у 2008 році.За час, що минув, будь-який учасник освітнього процесу міг взяти участь в обговоренні і внести свої пропозиції. Зазначимо, що від Національного університету «Києво-Могилянська академія» надходили лише безпідставні зауваження та критика, але жодних конструктивних пропозицій та формулювань статей, частин, абзаців законопроекту.

Джерело: http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2010/10_12/1/

by Олексій Здоров on 12/12/2010 at 17:13. #

а за якою логікою ви провели цю різницю?

by Єгор Стадний on 12/12/2010 at 21:37. #

Що ви маєте на увазі від словом “різниця”?
Я цитую звинувачення МОН до Могилянки з першоджерела.

by Олексій on 13/12/2010 at 18:37. #

ви написали, що з одними аспектами все зрозуміло, а в інших ви ставите питання. тому я питаю, за якою логікою ви провели цю різницю?

пс тицяйте, будь ласка, відповісти під відповідним коментом, так легше розібратись.

by Єгор Стадний on 13/12/2010 at 19:29. #

Я написав, що все зрозуміло, що така система повинна залишитись у Могилянці.
1) Англійська мова. Без знання англійської мови до вступу студент не впорається з програмою після вступу, не зможе слухати гостьові лекції англійською, не зможе писати статті в міжнародні наукові журнали, не розбереться з технічною документацією, т.п.
2) PhD у нас вже розвинуті і функціонують. Їх не можна стирати, це передовий досвід для інших ВНЗ.
3) Про філософію вільного відвідування писали вище. Ми з вами дорослі люди вже, до того ж ми підписали Болонський договір і просто його виконуємо. Liberal Arts Education.
4) Диплом КМА – це фішка Могилянки. Віднині оцінюються не лише знання студента, а його громадська, спортивна та наукова діяльність. Визнаний багатьма роботодавцями, серед них випускники Могилянки, вони шарять.

Інші пункти я процитував таклж із прес-центру Міністерства, але з ними не все ясно як з точки зору правдивості звинувачень, так і з боку формулювання.
1) Порушення переліку вступних екзаменів. Незрозуміла суть претензії.
2) Визначення виключно англійської мови як іноземної. Тут Міністерство натякає на те, щоб КМА розширювала викладання мов з першого курсу, але де гроші на це?
3) Сплата за навчання до видання наказу про зарахування. Однозначно погано. Райська квітка махінацій, навіть якщо на теоретичному рівні.
4) відмова у поверненні документів вступникам до оприлюднення списку рекомендованих на навчання за державним замовленням, Мене цікавить, чи були такі випадки. Це точно погано, ніхто не сперечається з цим, сподіваюсь? Хоча цього літа повертали документи, наскільки знаю.
5) Рекомендаційні листи – це, по-Вашому, нормально? Не виключаю, однак, що це дезінформація.
6) Дуже пізно наданий статут КМА, Його чогось знадобилось корегувати? Ви бачили той статут, який надіслала Могилянка в Міністерство?
7) Могилянка не внесла конкретних пропозицій щодо закону про Освіту з початку 2008 року. Брехня або дійсно не внесла?
Може бути, що майже по всім цим звинуваченням Міністерство просто бреше або помиляється. А якщо ні?

by Олексій on 14/12/2010 at 13:34. #

певно я погано питаю, бо логіки, за якою ви виділяєте ці 2 блоки, ви так і не пояснили. критерій “тут правда на нашій стороні, а там не все зрозуміло” є досить не певним, бо викликає більше питань, аніж може пояснити.
отож дозволю собі пояснити вашу логіку, якою вона мені видається.
як на мене, головним критерієм для поділу на ці 2 блоки є джерела. для першого – це позиція, висловлена Сергієм Квітом; для другого – це позиція МОН.
спробуйте взяти до уваги уявлення про автономію університету, як головно права вільно* формувати контингент своїх студентів, вільно набирати кадри, вільно надавати звання та ступені та вільно розпоряджатись своїми коштами в тому числі і процесом їх накопичення. і стане зрозуміло, що це простий диктат влади, яка ніколи не зрозуміє цих принципів.

можна сказати, що це все теоретичні роздуми, а на порядку денному конкретні проблеми та закиди. але саме цей заданий порядок денний не дозволяє
вийти за межі цієї дихотомії, яка на разі звузилась до непристойного абсурду табачник – наукма. коли насправді війну “оголошував” не табачник і не в сторону наукма.

трохи щодо статуту та законопроекту:
- особисто мені статут дуже не подобається, бо має багато етики та трохи плутанини
- пропозиції є тут http://www.ukma.kiev.ua/news/addm/NaUKMA_Zakon_HEduc.pdf

пс не бачу нічого поганого в рекомендаційних листах при вступі на магістеріум, вони дійсно є на деяких спеціальностях. я б ввів ще на деяких. магістерка – не бакалаврат, але це мало хто розуміє. і культ корочки не дасть зрозуміти ще довго. в деяких університетах світу є практика захисту PhD, коли фактично весь захист (суто захист) є в тому, що 2 поважних професори засвідчують, що робота здобувача є дійсно вартісною. як казали мудрі люди на одному вступі на магістерську програму: “а зараз створимо видимість демократії”.

* вживаючи слово вільно, я свідомий того, що це “вільно” теж повинно мати свої обмеження та важилі протидії, проте вони ні в якому разі не повинні належати виконавчій владі.

by Єгор Стадний on 14/12/2010 at 17:23. #

Гм, логіка як раз частково наведена Вами. Автономія ВНЗ – це право встановлювати вільне відвідування, середньозважений рейтинг (а не всі 4ки і 5ки), предмети для вступу, участь в міжнародних домовленостях (в нашому випадку це PhD-програми) та право видавати корпоративні дипломи.
Як на мене, жодної війни немає, а є претензії зі сторони МОНМС (віднині також Молоді та Спорту) плюс недопрацьоване законодавство. Я думаю, буде знайдений компроміс між Міністерством та Могилянкою. Що їм, робити нема чого, окрім із одним ВНЗ сперечатися? Не думаю, що праві ті, хто кажуть, що “прикриття” Могилянки має принципове значення для Табачника. Ми їм не потрібні в усіх сенсах, нажаль. Краще б вже дійсно воювали.
Щодо пропозицій:
Часу для вивчення проекту Закону, обговорення у колективах та внесення
пропозицій було виділено вкрай недостатньо, що унеможливило належне
професійне опрацювання документу
А прес-центр МОНМС заявляє, що обговорення почалося ще з 2008 року. І кому тут вірити?
Пропозиції грунтовні. Я не компетентний, щоб сказати, що вони доречні, але начебто все грунтовно опрацьовано. А коли саме вони були висунуті?

by Олексій Зд on 16/12/2010 at 15:19. #

щодо часу на обговорення.
з 2008 року – це і правда і не правда. річ у тім, що подібні зміни пропонував ще вакарчук, табачник взяв їх і додав ще від себе.
готовий законопроект на обговорення був виставлений 10 листопада, а 25 листопада був дедлайн для надсилання пропозицій, це відверто замало.
компроміс – це врахування інтересів зі спільними поступками. то чим ми можемо поступитись? суперечка йде з ВНЗ, який здатен сперечатись. а таких у нас 2. то чого б не посперечатись

by Єгор Стадний on 16/12/2010 at 16:21. #

А іншим ВНЗ чого сперечатись, у них все є в матеріальному плані. А нас банально можуть притиснути, урізавши фінансування.

by Олексій Зд on 17/12/2010 at 09:07. #

о не підживлюйте цей міф. серед державних вузів більш-менш нормально з цим лише у 4 вузів, які мають цільове фінансування. кну(789 млн), кпі(686), нау(500 ) та юрка ярослава мудрого(218).

by Єгор Стадний on 18/12/2010 at 12:06. #

Треба і Могилянці домовлятися з міністерством про цільове фінансування. Можна ж заради цьго поступитись, наприклад, критикою міністра і спокійно розвивати передовий напрямок поєднаної освіти та науки. Краще ж домовитись, ніж воювати.
Нас в інших навчальних закладах просто не зрозуміють, якщо ми будемо роздувати скандал з МОНМС. Що їм протестувати, проти чого?

by Олексій Зд on 18/12/2010 at 15:20. #

отличный сайт, мне очень понравился, спасибо автору
http://regonetolserfot.ru

by orefrosistole on 23/03/2011 at 08:57. #

Бесплатно скачать по ссылке http://bit.ly/fktSoS
Платные шаблоны для Dle бесплатно!
phpBay Pro v3.1.3 – WordPress-плагин для партнерского магазина eBay
DRUPAL спамер
Coolgrab граббер DLE
Скрипт полного SEO анализа сайта

by apollonivuiroly on 11/04/2011 at 22:03. #

Хорошо! Все бы так писали :)

by tifsGuify on 13/04/2011 at 07:43. #

А вы слышали про интересные статьи

by vdailyk on 16/04/2011 at 23:43. #

avtor molodec!

by seoblogst on 29/04/2011 at 12:11. #

Ваше мнение, это ваше мнение

by Oscifophish on 30/04/2011 at 02:41. #

У вас в RSS картинки не показывает…

by Paradi on 05/06/2011 at 16:18. #

Однако, афтар грамотно накреативил!

by здесь on 07/06/2011 at 11:56. #

by enduwtvq on 21/06/2011 at 20:46. #

Unknown message

by Unknown on 26/06/2011 at 23:05. #

citibank educational loans. citibank elt student loans. sameday loans. citibank equity line of credit. citibank equity loans, citibank express loan credit,

by Trixypixyx on 30/06/2011 at 17:04. #

Доска автомобильных объявлений http://car-site.ru каталог всех марок, (trade in) трейд ин, авто с пробегом, из рук в руки, оСАГО, кАСКО, green card, пДД, водительское удостоверение, автозапчасти, бензин, дизель, правый руль, автосервис, незамерзайка, автомойка, турбина, двигатель, антена, магнитола, тонировка, ксенон, технический осмотр (то), тюнинг ателье, мотоцикл, мопед, блатгные номера, диски, резина, китаец, японец, американец, европеец, тазик, видеорегистратор, гибдд, гаи, catalog of all brands, (trade in) a trade in, a car with a mileage of hands, CTP, Hull, green card, traffic rules, drivers license, auto parts, gasoline, diesel, right hand drive, car, nezamerzayka, car, turbine engine , antenna, radio, tint, xenon, technical inspection (a) tuning studio, motorcycle, moped, blatgnye numbers, wheels, tires, Chinese, Japanese, American, European, bowl, video recorder, traffic police, traffic police.

by carsiteru001 on 06/07/2011 at 02:29. #

by h2jh63c8 on 26/07/2011 at 17:57. #

by kh532pl on 27/07/2011 at 19:17. #

second chance unsecured bill consolidation loans log home loans. school credit unions colorado springs colorado, payday loans in philadelphia pa. credit union lombard illinois, suze orman credit connection.

by Lixakozelkov on 28/07/2011 at 05:27. #

p e activity college credits, small homes loans. ohio joint filing credit, medical loans perth aus. atm debit card sleeves, north jersey federal credit union.

by Lixakozelkov on 28/07/2011 at 09:12. #

fast easy payday loans issabella community credit union. chicago christian counseling credit, home equity no qualify loans arizona. credit reporting agencies contact citi credit bureau disputes.

by Lixakozelkov on 28/07/2011 at 13:00. #

bad credit mortgages in penzance, auto loans and bankrupt. apriva home loans, cash loan payday loans loan loans. legal credit repair letter personal home equity loans united kingd.

by Lixakozelkov on 28/07/2011 at 16:54. #

buckaroo banzai credits, replacement windows for tax credit. interest bearing loans, subprime loans in foreclosure. melrose credit unon, introductory cash advances credit cards.

by Lixakozelkov on 28/07/2011 at 20:39. #

good gas credit cards, what are co2 credits. preauthorization credit required, federal business improvement loans. quick credit repair, old republic credit.

by Lixakozelkov on 29/07/2011 at 00:29. #

hard to get loans these days, trans union credit and address. us credit linden, [url=http://forums.gelatinouscubed.com/index.php?topic=47234.new#new ]compare home equity loans united kingdom[/url]. credit and debt counseling charged off, credit card debit summons.

by Lixakozelkov on 29/07/2011 at 05:52. #

cheap no annual fee credit card state employees credit union inc. equifax credit monitoring free trial, [url=http://milford.patch.com/login?_utf8=%26%239731%3B&comment%5Bcomment%5D=%5BCENTER%5D%5BURL%3Dhttp%3A%2F%2Flowcreditpersonalloans.com%5D%5BIMG%5Dhttp%3A%2F%2Flifenewchapter.com%2Fimages%2Fapply_online.jpg%5B%2FIMG%5D%5B%2FURL%5D%5B%2FCENTER%5D+++%0D%0A+++%0D%0Amobil+credit+card+processing+small+business+document+of+credit+for+export.++bad+credit+pole+buildings+in+florida%2C+%5Burl%3Dhttp%3A%2F%2Flowcreditpersonalloans.com%2Fcontent%2Finstallment-loans-and-low-advance-become-steering-wheel+%5Dlow+credit+personal+loans+in+New+Jersey%5B%2Furl%5D.+credit+card+processing+no+merchant+account%2C+free+credit+report+today.&comment%5Bcommentable_id%5D=1016898&comment%5Bcommentable_type%5D=Article&comment%5Breply_to_id%5D=&commit=Submit+%E2%80%BA&create_email_following=1 ]online payments of of fafsa loans[/url]. credit sore needed for cell phone, get credit history.

by Lixakozelkov on 29/07/2011 at 09:43. #

[CENTER][URL=http://freeloansmoney.com][IMG]http://www.offshore-services.biz/images/apply-now-for-thetabiz-global-bank-account-introduction.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

hawkeye car credit, no credit check loan company. credit cart generator download, [url=http://freeloansmoney.com/content/some-things-be-careful-loans/ ]bank loan calculator[/url]. fingerhut credit application, capital one auto finance loans rate.

by Siromasher on 30/07/2011 at 20:06. #

[CENTER][URL=http://freeloansmoney.com][IMG]http://www.offshore-services.biz/images/apply-now-for-thetabiz-global-bank-account-introduction.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

jobs in leicester in credit control free credit counseling and debt louisiana. gaurenteed unsecured credit cards, [url=http://freeloansmoney.com/content/some-things-be-careful-loans/ ]car loan[/url]. my dress barn credit card, railroad and industrial federal credit union.

by Siromasher on 30/07/2011 at 21:05. #

[CENTER][URL=http://freeloansmoney.com][IMG]http://hotcashadvance.files.wordpress.com/2010/10/cashnow.png[/IMG][/URL][/CENTER]

michigan college loans, direct lender payday loans. credit score improvement referral, [url=http://www.gametechx.com/index.php?topic=3001.new#new ]no fax pay day loan[/url]. veterinarians student loans paid rual ares, state employees credit unioun.

by Siromasher on 31/07/2011 at 04:11. #

[CENTER][URL=http://freeloansmoney.com][IMG]http://lifenewchapter.com/images/apply_online.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

juniper credit fraud nu credit union in montandon pa. to raise credit score, [url=http://freeloansmoney.com/ ]fha loan interest rates today[/url]. pacific life credit agreement top 10 american credit cards.

by Siromasher on 31/07/2011 at 08:15. #

Переоформление автомобиля, страхование авто, договор купли продажи (ДКП), Москва и Московская область, выезд 24 часа в сутки (круглосуточно), дешево, скидки, телефон для связи 8-926-622-88-69 или 89266228869. Доска автомобильных объявлений http://car-site.ru каталог всех марок, (trade in) трейд ин, авто с пробегом, из рук в руки, оСАГО, кАСКО, green card, пДД, водительское удостоверение, автозапчасти, бензин, дизель, правый руль, автосервис, незамерзайка, автомойка, турбина, двигатель, антена, магнитола, тонировка, ксенон, технический осмотр (то), тюнинг ателье, мотоцикл, мопед, блатгные номера, диски, резина, китаец, японец, американец, европеец, тазик, видеорегистратор, гибдд, гаи, catalog of all brands, (trade in) a trade in, a car with a mileage of hands, CTP, Hull, green card, traffic rules, drivers license, auto parts, gasoline, diesel, right hand drive, car, nezamerzayka, car, turbine engine , antenna, radio, tint, xenon, technical inspection (a) tuning studio, motorcycle, moped, blatgnye numbers, wheels, tires, Chinese, Japanese, American, European, bowl, video recorder, traffic police, traffic police.

by carsiteru002 on 03/08/2011 at 18:59. #