Чому Квіту варто стати блоґером?

Юрій Опаренко—28 грудня 2010

Наприкінці листопада, після студентської акції протесту проти запровадження квотування, Президент КМА Сергій Квіт зустрічався зі студентами. На тій зустрічі багато говорилося про план розвитку Академії, різноманітні проблеми, з якими стикається Могилянка на шляху до світлого майбутнього. Згадував він і про важливість комунікації між адміністрацією і студентами, про присутність Могилянки в медіа-просторі.

Тоді я пропонував Сергію Мироновичу створити Блоґ Президента Києво-Могилянської академії. Квіт доволі скептично зреагував на цю пропозицію, проте з ввічливості якась його секретарка запитала моє ім’я й зробила вигляд, що запам’ятала мене (я ж бо говорив, що готовий допомогти). Звісно ж, ніхто зі мною не зв’язувався і блоґ не створював.

Для чого Квіту блоґ?

Біл Ґейтс свого часу сказав фразу, до якої нема чого додати:

«Якщо вас немає в Інтернеті, значить ви не існуєте»

Налагодження зв’язку між адміністрацією і студентами

Наприклад, видав президент указ про запровадження квотування в Могилянці, студенти його неправильно зрозуміли й побігли на акцію протесту. Довелося указ скасовувати, проводити зустріч зі студенти і довго пояснювати, що адміністрація насправді студентів любить і ніхто не збирався посягати на наші стипендії. А якби в Сергія Мироновича був блоґ, то він би одразу написав там, що, як і чому і не було б ніякого непорозуміння. Як не як, Могилянка претендує на статус одного з найдемократичніших вишів України, адже де ще ректор спокійно ходить поміж студентів і обідає разом з ними в Трапезній? То чому б не спілкуватися зі студентами в блозі, не відповідати на їхні коментарі і запитання?

Налагодження зв’язку із зовнішнім світом

На тлі останніх подій Сергій Квіт доволі часто з’являється на телеекранах, про нього й Могилянку пишуть в газетах і журналах. На мою думку, було б значно краще, якби Президент щиро й відкрито розповідав суспільству про те, чим живе Академія, на сторінка свого блоґу, бо сухі коротенькі новини про те, що Могилянку в боротьбі підтримали випускники 1978-го року СШ №145 Солом’янського району м. Києва, м’яко кажучи, нецікаві (it was sarcasm).

Pезонанс у суспільстві

Зважаючи на те, що більшість ректорів в Україні—це старі пузаті дядьки радянської «закалки», Квіт-блоґґер, який спілкується зі студентами і громадськістю в блозі, виглядав би на їхньому фоні доволі прогресивно. Думаю, знайшлося б доволі багато людей, якими би було цікавом, що там ще в тій Могилянці придумали. Ну і який-небудь Кореспондент або Український Тиждень теж би побіжно згадали про те, що Квіт завів собі блоґ, адже погодьтесь, що це незвично, цікаво і не по-радянськи.

Як Сергію Мироновичу зробити блоґ?

Case-study

Перш за все, потрібно подивитися, як це роблять інші люди—благо, на Заході це доволі поширена практика і є, у кого переймати досвід.

Один із найяскравіших чиновників в блоґосфері—це губернатор Каліфорнії Арнольд Шварцнеґер, який регулярно пише у Твіттер. Він не просто ділиться зі своїми фоловерами інформацією про те, де він є, чим займається, а й постійно публікує кумедні фотографії.
Шварц «впав» у дитинтство

Посол Сполученого Королівства в Україні Лі Тернер веде блоґ, в якому описує свою роботу і життя, а також частенько ділиться спостереженнями за Україною.

Ну й звичайно не можна не згадати великого модернізатора і фаната Apple Президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, який свого часу навіть відреагував на коментар в своєму блозі.

Технічна сторона

Платформ для створення блоґів—безліч, проте найприйнятнішим, на мою думку, було створення автономного блоґу на WordPress. Insider, на приклад, працює саме на цьому двигунці. Стосовно домену, то найкраще було б зробити піддомен типу president.ukma.kiev.ua.

Нетехнічна сторона

Обов’язкова умова успішного ведення блоґу—Сергій Миронович особисто туди пише, переглядає коментарі і час від часу реагує на них. Якщо це робитиме хтось за нього, то це буде дуже добре видно і тоді вся ідея сходить на нівець, бо це повинен бути блоґ Квіта, не від імені Квіта.

На зустрічі Президент висловлював свої побоювання з приводу анонімності коментарів на блозі. Мовляв, кожен студент зможе безкарно в коментарях писати що-завгодно. По-перше, можна зробити попередню модерацію, як це, наприклад, зроблено на Інсайдері. По-друге, в анонімності нічого поганого нема, якщо звичайно мова не йде про образи в чий би то не було бік.

Як зробити блоґ цікавим

Я впевнений, що життя Президента Києво-Могилянської академії,—це не тільки нудні збори й конференції, а це ще й зустрічі з цікавими людьми, подорожі, прочитані книжки й переглянуті фільми. Чому б не викласти кілька фотографій з поїздки в Баварію? Або не написати свої враження від нової книжки Ліни Костенко?

Чому Фейсбук Квіта—це не торт

Близько місяця тому Сергій Миронович створив собі (або не створив) акаунт в Фейсбуці, але толку з нього, як з козла молока. По-перше, ніде немає офіційного підтвердження, що це дійсно його акаунт, а не фейк (вже колись Арсеній Яценюк з’являвся в Твіттері). По-друге, мені, наприклад, не зовсім комфортно додавати собі в друзі президента університету, в якому я вчусь, щоб потім матюкнутись (з ким не буває) в стрічці або викласти фотографії з вечірки, де ми з одногрупниками п’янствуєм (вчинок не гідний студента НаУКМА). По-третє, додавати в друзі всіх бажаючих, зовсім не дбаючи про те, хто ці люди, з боку Сергія Мироновича теж, як мінімум, неправильно. По-четверте, за словами очевидців, ніякої цікавої активності Квіт у Фейсбуці не проявляє.

От ніби і все. Сподіваюсь, колись хтось з адміністрації прочитає цей допис і зробить правильні висновки.

Коментування вимкнено

ну про Квіта на ФБ лише четвертий аспект дійсно серйозний, бо чи то за браком часу чи то за браком бажання, СМ не використовує його аби бути ближчим і доступнішим для студентів та викладачів.
а про матюки і тп ну це якось смішно чи що.

by Єгор Стадний on 28/12/2010 at 16:23. #

Матюки, як і фотографії з п’янки—це privacy. Є речі, які я не хочу, щоб Квіт про мене знав, наприклад. Тим більше вже був прецедент, коли могилянця виганяли за п’яне відео на Youtube.

Стосовно браку часу—це смішно. Чомусь Шварцнеґеру і Мєдвєдєву часу вистачає :)

by Юрій Опаренко on 28/12/2010 at 16:25. #

що за прецедент такий?

by habak on 28/12/2010 at 16:40. #

Деталей я не знаю, але чув цю історію від кількох старожилів. Треба, певно, на Бонеті покопатися.

by Юрій Опаренко on 28/12/2010 at 17:19. #

гагага, дуже достовірне джерело

by habak on 28/12/2010 at 17:52. #

Шварцнегер і Мєдвєдєв стали доступніші? з ними можна порішати питання? Такі люди заводять блог заради іміджу, власне у тебе добра частина посту про це. А от Квіту варто було б думати радше чи більше про комунікацію ніж про імідж.

ФБ – це антиприватне, бо соціальне (суспільне). соромишся матюків і ще якогось компромату – тоді думай, щоб його це не був компромат.

by Єгор Стадний on 28/12/2010 at 18:14. #

хе-хе)
якщо так пишеш, тоді точно не розумієш наскільки у фб кастомізовані налаштування приватності. полазь, подивись, почитай – http://www.facebook.com/policy.php

by obolonskyi on 31/12/2010 at 00:20. #

Та ладно, в мене любімий викладач ЖЖ читає, а я там постійно як не матюкаюсь то про п”янки розказую, і нічо =)

Це я до того, шо, тю, подумаєш, матюкнувся.

by Leticia on 28/12/2010 at 19:00. #

Люди, Сергій Миронович навіть прочитав цю статтю й скинув лінк собі на стіну у ФБ (http://www.facebook.com/profile.php?id=100001886306639&sk=wall), то може скоро й блог побачимо ;)

by Валерка Веселка on 29/12/2010 at 07:34. #

Приємно, що він зреагував :)

Я готовий дуже багато зробити, щоб у нього був хороший і правильний блоґ.

by Юрій Опаренко on 29/12/2010 at 19:32. #

Якби у Квіта було 25 годин на добу, то 25-у він би точно присвятив блоггінгу… Повірте, завантаженість Президента зашкалює, він причетний до всіх справ в Академії, як розумієте і не тільки, а ще не забувайте, що він ще й авторитетний учений, якому треба щось важливе встигнути прочитати і написати:-) Але, ок, можете додати до своїх списків блогів від Могилянки два від Бібліотеки та Бібліотекарки поки:-) – http://kmalibrary.blogspot.com/ та http://kmalibrary.wordpress.com/.
Обидвом проектам сьогодні лише 2 тижні, тож буду вдячна за поради та ідеї щодо розвитку. Успіхів!

by Tetiana Yaroshenko on 04/01/2011 at 16:28. #

Питання про завантаженість дискусивне, адже губернатор Каліфорнії, посол Великобританії і президент Росії встигають і справами займатися, і блоґи вести ;)

А за бібліотечними блоґами будемо спостерігати, цікаво!

by Юрій Опаренко on 04/01/2011 at 18:50. #

Як на мене, більш дискусійне питання – про завантаженість Губернатора Каліфорнії:-) , не коментуючи вже блог Пу…, тьфу, Медведева:-)

by Tetiana Yaroshenko on 05/01/2011 at 01:47. #