The Harvard Crimson

Віталій Рибак—21 грудня 2010

Якщо ви уважно дивилися «Соціальну мережу», то, певно, помітили, що головні герої постійно читали університетську газету. Сьогодні мова піде саме про неї—єдину в світі щоденну студентську газету—The Harvard Crimson.


Газета була заснована у 1873 році, через 237 років після заснування університету. Спочатку вона називалась The Magenta і виходила раз на два тижні. Коли у 1875 році університет змінив свій офіційний колір на малиновий, The Magenta вирішили не відставати і, в свою чергу, перейменувались у The Crimson (тобто «малиновий». З часом перші редактори вдосконалювались, і колектив взяв курс на нові вершини: у 1880 році газета стала щотижневою, а у 1883—взагалі щоденною.

Епохою розквіту The Harvard Crimson став початок ХХ століття. У 1915 році газета отримала власний будинок. У цей час The Harvard Crimson об’єднались із Harvard Illustrated Magazine, редактори якого стали фотографами у The Crimson.

30-і та 40-і роки були досить важким для видання: скорочення фінансування призвело до багатьох труднощів у випуску газети. У часи Другої світової війни майже усі статті були прясвячені висвітленню справ воєнних. Тоді газета не була виключно студентською—адміністарція університету та випускники теж брали участь у її створенні.

У 1946 році, із закінченням війни, видання повернулось до цивільної версії. Тепер The Crimson стала краще забезепеченою фінансами і вийшла на якісно новий рівень. Видання почало писати не тільки про університетські події, а й про світові і американське суспільство звернуло увагу на The Crimson. Редактори часто долучались до вирішення національних питань (наприклад, проблема комунізму в США), публікувались у відомих виданнях.

У наш час The Crimson не втратила свого значення, адже газета провадить активну діяльність як всередині університету, так і в суспільстві загалом. Видання не припиняє розвиватись: у 2004 році The Crimson вперше вийшли у кольоровому варіанті.

The Crimson—студентська організація, що є незалежною від університету. Усі рішення, починаючи від наповнення номерів до повсякденних проблем, приймаються виключно студентами, що навчаються у Гарвардському університеті. Для багатьох The Crimson стала першим кроком у світ журналістики, дала їм опору для побудови кар’єри. Зокрема, Джон Кеннеді, 35-й Президент США, починав свою кар’єру саме у The Crimson. Також у свій час редактором цієї газети був Стів Балмер, генеральний директор корпорації Microsoft. Подейкують, що тоді він не дозволяв свої підлеглим читати жодної іншої преси, а одного разу навіть вихопив в іншого студента The New York Times, кинув її на землю і затоптав.

Дай Боже Могилянці колись мати своє повноцінне друковане видання, а «Могилянському віснику» хорошу верстку і окремий будинок для редакції.

Коментування вимкнено

кто всє еті люді?)

by дварф on 21/12/2010 at 18:42. #

Гарвард був заснований у 1836?

by Олександр on 21/12/2010 at 19:12. #

Віталік пропустив цифру 2, перед 37 :) Дякую, виправив.

by Юрій Опаренко on 21/12/2010 at 19:22. #

Дуже хороша стаття, насправді. Спочатку можна збільшити фінансування “Могилянського вісника” за рахунок різних джерел, не тільки фонду відродження.

by Олексій on 21/12/2010 at 19:26. #

за «хорошу статтю» дякую, але є куди розвиватись ;)

by Віталій Рибак on 21/12/2010 at 21:03. #

віталік,ти хоч знаєш, що таке верстка, говорячи про мв? від когось слово почув?

by Юрій on 22/12/2010 at 06:54. #

Верстка—процес формування сторінок та полос (у видавничій справі та поліграфії). Суть процесу—розміщення текстового та ілюстративного матеріалу на сторінках чи полосах друкованого або електронного видання, що відповідає певним технічним та естетичним вимогам та критеріям. Починаючи з 1990-х років верстка здійснюється переважно за допомогою комп’ютерів. (Вікіпедія)

У МВ, здається, зовсім забули про естетику.

by Віталій Рибак on 22/12/2010 at 11:02. #

Щодо верстки можна коментарії А. Лєбєдєва почитати))

by Олексій on 22/12/2010 at 19:55. #

ну я тільки за щоб наша газета розвивалась, але ж українська тенденція така – люди перестають читати газети та взагалі друковані видання
висновок: треба щось міняти, тобто переходити на електронне видання і роздавати його по вайфай в кампусах та гуртожитках та також піарити в інтеренеті!
а папір відмирає – ви ніколи не замислювались чому люди в Ботановичів сидять з ЛепТопами (НоутБук невірно) і навіть ТИ зараз читаєшь це на комп’ютері
ааа????

by Микита Сафроненко (Староста ФЕНа) on 23/12/2010 at 15:55. #

Микито, це вічний холівар: що краще, електронний текст чи друковане видання.
Для нас, як для колективу Інсайдера, отакий електронний формат є прийнятнішим, бо це дешевше, та й піарити простіше.
Але паперові видання нікуди не зникнуть, надто уже людство звикло до них. Та і друкований формат має безліч переваг.

by Віталій Рибак on 23/12/2010 at 20:56. #