Новий сайт бібліотеки

Юрій Опаренко—26 квітня 2011

Півгодини тому, на офіційній сторінці Могилянської бібліотеки в Facebook, з’явилося повідомлення про те, що почалося тестування нового сайту бібліотеки. На даний момент він доступний за адресою http://www.biblio.ukma.kiev.ua/. Безперечно, новий і старий сайти — це як небо і земля, а проте в мене також виникає питання стосовно сайту Академії загалом. Нехай ті добродії, які зробили цю сторінку, або зроблять також і новий сайт Могилянці, або знесуть той ходячий сором, який є зараз і залишать тільки кошерний бібліотечний сайт. За нього хоча б не соромно.

Коментування вимкнено

загалом – симпатично
але, звісно, найпохвальнішим є різниця з попереднім, а не новий сам по собі.
круто, що блог є, сподіваюсь його вестимуть, і кеп підказує, що його прямо звідти можна прикрутити до свого домену, якшо, звісно, хтось там в ікц розщедриться, і якщо це, взагалі, комусь треба.
вкотре переконуюсь, що бібліотека найпрогресивніша з підрозділів кма

by Djamah on 26/04/2011 at 22:44. #

Багато дублювання у підтемах. Краще було би це все якось спростити.

by Андрій on 27/04/2011 at 06:01. #

перше – жахливі генеровані урлі на зразок id=? і далі ..
пропишіть по людськи – вас полюблять і користувачі і пошуковики.
друге – де добрі тайтли? якщо ви колись шукаєте раніше відвідані сторінки по автопідстановці в броузері, то тайтли вам добряче помагають.

якось би пасувало “зворотний” а не “зворотній”, хоча це справа смаку

ну і позабирайте “мокру підлогу” з графіки – подивіться на соцхаб згори зправа – він такий як треба. Та й хром забрав бліки, скоро опера підтягнеться.

Далі буде

by Adrian on 27/04/2011 at 08:44. #

От спасибі, чекаємо на “далі буде”!

by Tetiana Yaroshenko on 27/04/2011 at 11:01. #

Добре)

Зробіть теґи до новин, бо зараз трохи все на купу.

Доробіть іконки – частина є, частини нема. Рефлексії з них забрати – будуть файні.

Зробіть адаптоване лого бібліотеки для веб сторінок – такі насичені масивні герби слід давати у великій роздільній здатності на окремій сторінці. Неадаптовані – грузять.

Зрешта, поставте ґугл-аналітику і побачите, куди люди ходять, а куди ні.

Успіху і натхнення.

by Adrian on 27/04/2011 at 11:29. #

Плюсую про необхідність оновлення пазорного сайту Кми.

by Богдан Кулинич on 27/04/2011 at 13:00. #

Квіт сьогодні сказав, що новий сайт Академії з’явиться до вересня 2011.

by Юрій Опаренко on 27/04/2011 at 13:16. #

Я знаю що над новим сайтом могилянки вже працюють в PR відділі
тож кажуть восени вже буде новий сайт!

Капітан Очевидність залишив тут цей напис.

by Микита Сафроненко on 27/04/2011 at 18:03. #

Скажу і я кілька слів про новий сайт.

  1. 1. Сайт повинна робити кваліфікована людина.
  2. 2. Посилання на сайті треба підкреслювати (див. п. 1). Типографія загалом не витримує ніякої критики.
  3. 3. При проектуванні нового сайту потрібно було зважати на те, що люди, напевно, вже встигли звикнути до старого, а тому абсолютно нова структура може створити певні незручності. Наприклад, перше питання, яке виникло в моєї подруги: «А куди подівся електронний каталог і як мені зайти на свій формуляр?» Як виявилось, посилання на формуляр примостилося зліва знизу, хоча це набагато важливіше всяких блоґів, бо люди приходять на сайт бібліотеки в першу чергу за книжками, а не за новинами.
  4. 4. Некоректно використовувати логотип блоґплатформи Блоґґер для позначення блоґів, зроблених на Вордпрес. Ми ж не клеїмо значок Мерседес на БМВ.
  5. 5. Навіщо окремий блоґ бібліотекарці і окремий бібліотеці? Чому б їх не зліпити в один і не прикрутити безспосередньо до сайту. Ну добре, можна хоча б зробити на тому самому піддомені (див п. 6).
  6. 6. Не йдіть в соціальні медіа, якщо ви не знаєте, для чого вам це треба. Спочатку — цілі і стратегія, а потім вже інструменти (Фейсбуки, Твіттери і блоґи).
  7. 7. Користуючись нагодою, хочу також передати привіт попросити зробити щось з вай-фаєм в бібліотеці Антоновичів. Коли в бібліотеці сидить багато людей, до нього дуже важко підключитись. Можливо, варто встановити ще кілька точок доступу. Це я до того, що хороший сайт — це добре, але про інші речі теж не треба забувати.
  8. 8. Зробіть так, щоб клацаючи на логотип, користувач потрапляв на головну сторінку сайту, але в тій самій вкладці, а не в новій. Простіше кажучи, приберіть з посилання атрибут target=”blank”.

Ніби все на даний момент.

by Юрій Опаренко on 27/04/2011 at 19:19. #

А ще годі драти зі студентів гроші за прострочені книжки! Я, наприклад, тепер книжки принципово не беру. І вчуся не на п’ять, а на три. Драти гроші зі студентів це не демократично і не по-європейськи, а якось трошечки гидко та педерастично. Ми ж демократичний університет, хіба нє?

by жидофашист on 29/04/2011 at 18:25. #

Жидофашист, я сам иногда стажируюсь в библиотеке. Обожаю, когда ставят за стойку – принимать пеню весьма приятно для кармана.
Книжки могу сколько угодно держать

by Кейнсеанец on 03/05/2011 at 22:38. #

О, нарешті сайт нашої бібліотеки матиме пристойний вигляд! Хороші новини:)
Так, трохи незвичне все, але звикнути до нового вигляду це справа часу. Згадайте, яке все здавалося диким на 1-му курсі! Нічого, звикли, пристосувалися. А про вай-фай дуже підтримую: раніше все було нормально, а тепер, що вранці приходиш до бібліотеки, що ввечері, нормально навіть Гугл відкрити не можна – “too many connections”. Це викликає шалені незручності, коли треба щось терміново подивитися. Та й раніше, наприклад, минулого року, такого взагалі не було, принаймні, у мене точно.
І просто заувага із власного досвіду користування бібліотечним сайтом. Коли шукаєш якісь електронні видання(ресурси), то пошук дуже незручний. Навіть із предметним обмеженням. Але це вже другорядне.

by Ф.О.В. on 13/05/2011 at 19:58. #

Чому ж другорядне? Краще нехай би сайт страшно виглядав, але справно шукав, бо від самої гарної обгортки толку мало.

by Юрій Опаренко on 13/05/2011 at 20:04. #

Це добре, що в Могилянці є підрозділи які показують реальні результати своєї роботи.
Звільніть, будь ласка, комп’ютерну залу філологічної бібліотеки від кнопкодава. Студентам треба місце для наукового спілкування, а дівчина, що там сидить принципово закриває всім роти.

by пищь on 28/05/2011 at 10:05. #