Теорія і практика брехні від Романа Потеряйка

Олександр Кульчицький—7 серпня 2011

Моя нотатка на ФБ про висловлення недовіри викликала не тільки певне обговорення, чого я очікував, але й початок брудної гри з боку Романа Потеряйка. Я не хотів вдаватися в деталі і на конкретних прикладах доводити, як саме виявлялася його брехня (саме про це написано в пункті 3 моєї нотатки). Але дії Потеряйка змушують мене захищатися наступом.

Тут я публікую деталі тільки останньої історії з відвідинами Міністерства та розмову зі заступником Табачника Євгенієм Сулімою. Якщо Роман наполягатиме, я оприлюдню дуже конкретні та безпосередні докази іншого випадку його брехні — ситуацію з Могилянським Вісником. Поки не вважаю це достеменно необхідним.

Також у статті я використовую записи Романа на внутрішній розсилці. Вважаю таку дію адекватною з мого боку, позаяк таким чином я вже захищаюся від його звинувачень у наклепі та інших смертних гріхах. Якщо у когось виникнуть питання щодо істинності зображень — готовий в персональному порядку надати скріни повної сторінки.

Історія

Після того, як Міністерство скоротило державні місця для НаУКМА, Потеряйко вирішив спробувати зарадити ситуації та засвітитися. Він зателефонував у приймальню Суліми і там йому запропонували зустріч. Про те, що Роман буде зустрічатися зі заступником Табачника знали окремі члени СК, але на внутрішній розсилці про це повідомлено не було. Наприклад, ні я, ні Галинка Герасим, ні Віталій Билів про майбутню зустріч нічого не знали.

Чому Суліма так радо погодився зустрітися з Потеряйком? З двох причин:

  1. «Асоціація керівників органів студентського самоврядування м. Києва», в якій Роман є заступником голови (голова — Артем Нікіфоров), підтримується в міністерстві саме Сулімою. Про це на зборах СК говорив сам Потеряйко.
  2. Роман міг стати і став прекрасним козирем у Суліми, мовляв, студ.самоврядування підтримує скорочення держ.замовлення.

Було очевидно, що Романа намагатимуться використати, проте чому Потеряйко все одно пішов на зустріч зі заступником Табачника (Квіт зумів добитися зустрічі з ним тільки після того, як той зустрівся з Потеряйком) особисто мені лишається малозрозумілим.

Результатом зустрічі стала публікація на сайті МОНМС, про яку Інсайдер вже писав. Лишалося питання, чи брехало МОНМС, чи дійсно Роман погодився з тезами міністерства? Я притримувався першої думки, позаяк вірив самому Роману, який говорив що лише прийняв до уваги тези міністерства і не погоджувався з ними. Врешті, я просто не міг припустити, що студент КМА міг би погодитися зі скорочення державного замовлення у КМА. Наступного ж дня я попросив Романа про зустріч і під час нашої майже годинної розмови Роман постійно заперечував написане на сайті МОНМС.

Представник студентського самоврядування університету погодився з аргументацією Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми щодо розподілу державного замовлення для вищих навчальних закладів, зокрема, й для НУ «Києво-Могилянська академія», і висловив готовність до ще більш інтенсивної та ефективної співпраці між студентським самоврядуванням вищого навчального закладу та МОНмолодьспорту.

Але Потеряйко вперто все заперечував.

Втім, дивували деякі речі. Наприклад, окремі його записи на розсилці, а також текст статті, яку спершу опублікував на блогах Кореспондента, а потім нашвидкоруч видалив її. Від статті залишився тільки один скрін, в якому, на жаль, немає найцікавішого. Але навіть з самого лише початку можна вгледіти той тон, в якому Роман висловлюється про міністерство — це ледь приховане захоплення.

На думку Роми, аргументи міністерства — неспростовні.

Згодом пост голови Студентської колегії на Кореспонденті зник.

Зараз один з перших варіантів статті можна переглянути в нотатках Романа на Facebook.

Я не знав нічого напевне, але зайняв позицію самозбереження: що б там не було насправді, нам потрібно заперечувати написане на сайті МОНМС, бо ж це ганебно для СК. Такої ж позиції притримувались і інші члени СК. Роман написав статтю, в якій заявив про те, що міністерство використало його і написане на сайті МОНМС не відповідає дійсності. Стаття була надіслана на Українську Правду, але редактори відмовилися публікувати її, позаяк за стилем вони прирівняли її до «заяви в міліцію». Після цього Маринка Шевченко та Дмитро Прокопчук переписали та облагородили статтю, знову надіслали її на УП і вона вийшла в «Колонках УП». Тут і почалося найцікавіше.

Після публікації статті на УП Роману на скриньку прийшов лист від самого Суліми з прикріпленою чернеткою судового позову (безпосередніх доказів цієї інформації я надати не можу з об’єктивних причин — не маю доступу до скриньки Романа Потеряйка). Суліма збирався судитися за свідоме викривлення інформації, обіцяючи в разі позову надати в судовому порядку довести свою правоту. Це неабияк налякало Романа, а реакцією на переляк стала інша публікація, вже від імені його керівника у студраді Нікіфорова (того самого, що фотографується з Януковичем) на блогах Кореспондента з’явився прецікавий запис, де Нікіфоров висловлювався від імені Потеряйка, а перефразована Маринкою Шевченко і Дмитром Прокопчуком стаття Романа була названа чорним піаром, наклепом і т.д. (пізніше аналогічними словами Потеряйко назве мій запис на ФБ, в якому я висловив йому недовіру). Раджу почитати повний текст запису Нікіфорова, там ще багато цікавого.

Риторичне питання: якщо Потеряйко дійсно правий і може довести це — чому він так боїться суду і взагалі уваги до усіх цих подій?

Втім, сам Суліма дав відповідь на всі питання, що нас цікавлять. Вже під час написання цієї статті я натрапив на нову публікацію на сайті МОНМС. Там записані слова Суліми:

«Він також повідомив, що вчора особисто мав розмову з Романом Потеряйком: «Він сказав мені, що ніякого блогу, ніякої авторської колонки на «Українській правді» він не веде, і він там не зареєстрований».

Там же знаходимо слова Анастасії Сабової, яка була присутня під час пам’ятної розмови: «Щодо статті на УП від Романа Потеряйка Анастасія Сабова зазначила:

«У особистій розмові Роман Потеряйко запевнив мене, що не є автором даної статті і не має жодного відношення до її публікації».

Також вона повідомила, що головою Студколегії НаУКМА направлено звернення до редакції «Української правди» з вимогою прибрати матеріал, який розмішено з посиланням на його ім’я».

За неперевіреною інформацією, ситуація дійшла до того, що Суліма дзвонив Квіту та звинувачував його у тому, що адміністрація КМА чинить тиск на Потеряйка і вимагає від останнього, щоб він відмовився від своїх позицій щодо підтримки міністерства. Якщо ця інформація підтвердиться (що може зробити тільки Сергій Миронович), то у мене виникне нове питання: звідки Суліма узяв таку абсурдну, здавалось би, претензію? Враховуючи, що перед цим Суліма вимагав у письмовому порядку від Потеряйка пояснень щодо публікації на УП і погрожував судом, у мене є підозра про те, хто перевівши стрілки на адміністрацію спробував уникнути суду і повернути собі ласку заступника Табачника.

Що сталося потім

Близько півночі 4 серпня я опублікував свої претензії до Потеряйка на внутрішній розсилці написавши, що наступного дня опублікую подібні тези у своїх аккаунтах соціальних мереж. Про те, чому я вирішив, що публічність дискусії буде єдиним можливим методом вирішення проблеми, я вже писав у пункті 12. Текст — тут.

У відповідь я одразу отримав лист з погрозами та образами від Микити Сафроненка, інші реакції, в тому числі і самого Потеряйка були більшою мірою коректними. Роман заявив, що ми граємо у «дорослі ігри» і що він тепер має азарт у цій грі. Проте він досить коректно коментував мій запис у ФБ і навіть закликав задавати йому питання. Щоправда через приватні повідомлення. Чому приватні, а не публічні? Відповідь очевидна.

Далі ситуація відбувалася стрімкіше та цікавіше. Спочатку Роман видалив мене з адміністраторів розсилки СК StudentsKMA, хоча, власне, саме я протягом останніх півроку займався її розвитком, веденням та наповненням. Видаливши мене, він використав адміністративний ресурс і звинуватив через розсилку мене в тому, що я чиню на нього наклеп, а сама моя позиція є провокацією. Там же він давав посилання на свою нотатку на ФБ, яка містила багато цікавого.

Там він, зокрема, звинувачував мене в тому, що мої дії спричинені амбіціями щодо посади голови СК. На жаль, Роман погано читав мій запис, позаяк там чітко у пункті 10 сказано про те, що я не зацікавлений у цій посаді і не хотів би її займати, мабуть, Роману важко уявити, що не усі вважають своїм найбільшим успіхом стати головою СК.

В тому ж абзаці, де він звинуватив мене у амбіціях щодо посади голови СК, Роман знайшов інше пояснення моєї поведінки: мовляв, я не справлявся з обов’язками члена СК і тепер просто не спроможний визнати це і гідно піти з місця. Мабуть, тут мається на увазі моя пропозиція щодо того, щоб повноваження склали усі члени СК. Я не буду згадувати перелік того, чим я займався протягом останнього часу (і цей перелік буде не меншим, ніж у будь-якого іншого члена СК). Я просто поставлю чергове риторичне питання: яким чином я одночасно хочу стати головою СК і піти з СК і чи тільки у мене дві взаємосуперечних тези в одному абзаці викликають питання до притомності автора? Втім, я дійсно не тримаюся судомно свого місця і тепер я публічно заявляю, що якщо станом на 1 жовтня 2011 року Роман лишатиметься головою СК — я добровільно відмовлюся від місця.

Найбільшою претензією (якою він обґрунтував і те, що видалив мене, людину, яка вела розсилку останніх півроку, з числа адміністраторів цієї розсилки), висловленою до мене, стало те, що Роман сприйняв мої слова про СК як «не таку вже й серйозну установу» за «сталення під сумнів компетенцію СК, приниження її репутації» і т.д. Що ж, я дійсно вважаю СК не Сенатом США і навіть не Верховною Радою, і якщо Роман розглядає СК як найвищий ідеал космічної справедливості та всесильний орган наведення порядку та стабільності, то я дійсно визнаю відсутність таких помислів у себе. На щастя, я розглядав і розглядаю СК тільки як інструмент для захисту студентів, а також втілення цікавих та корисних проектів, який не більше ніж полегшує співпрацю з адміністрацією КМА.

Нарешті, Роман кілька разів повторив заклик до того, щоб я довів його неправоту. Сподіваюся, у мене це вийшло зробити на площині даного запису і Роману це принесло неабияку втіху. Тобто, все написане вище є просто задоволенням його ж прохання про детальніше розкриття теми і аж ніяк не «наклепи», «підступні випади» та «істерична поведінка».

Хай прибуде з вами сила.

Коментування вимкнено

а хули если Потеряйко такой умный, он пишет с кучей ошибок

by Огурец on 07/08/2011 at 13:28. #

А ніхто не задавав собі питання, чи взагалі варта посада голови СК такої великої мороки. Звісно ж, мати на цій посаді людину, що не тільки дозволяє себе юзати нашому “найулюбленішому” Міністерству з метою бути найкрутішим хлопцем на селі та “прадвінуть себя в будущей карьере”, а й бреше щоб приховати свої помилки не дуже прикольно, робити стільки галасу зараз, коли увага більшості могилянців прикута до пляжів та піна-колади не варто. Хай Сашко збере народ у вересні і влаштує “паказатєльний суд” або ініціюює перевибори цілого органу. А зараз пропоную всім енджой це холідей! Або жхвилюватися за долю нашого “лідера опоциції”, якщо вже зовсім робити нічого.

by НЕнастоящий политолог on 07/08/2011 at 13:29. #

ахаха, із адресом також чудово придумано:
http://insider.kma.in.ua/2011/08/stadnyi-povernys/

концепт до кінчиків пальців)

by olesya on 07/08/2011 at 13:36. #

я дуже сподіваюсь на те, що теперішню ск ганебно розженуть, а натомість оберуть більш-менш адекватних людей.
пс: всім голосунам а41 теплий привіт

by пітбуль on 07/08/2011 at 13:37. #

Нікого не розженуть, просто буде новий голова і все. Минулу ж СК ніхто не розганяв, хоча там і залишилося 3 людини.

by Юрій Опаренко on 07/08/2011 at 16:29. #

> Внутренняя рассылка
> Пишут по-русски с кучей «детских ошибок»
> «Взрослые игры»
Еще раз убедился, что моё видение этой команды «СК» было правильным, и очень хорошо что я их НЕ поддержал.

by Chantale on 07/08/2011 at 13:50. #

Потеряйка большинством голосов только что убрали с поста главы СК.
И Потеряйко – это не вся СК, если что. С любовью, ваш капитан.

by жидонацист on 07/08/2011 at 13:57. #

И это правда. А скоро Кульчицкий раскроет финал истории.

by Mezmerize on 07/08/2011 at 18:23. #

Желтая пресса про детские разборки. Аффтары, жгите исчо.

by чингисхан on 07/08/2011 at 14:35. #

Juro Oparenko, a ty za kogo holosuvav na tsyh vyborah?

by tutunyk on 07/08/2011 at 16:12. #

Проти всіх.

by Юрій Опаренко on 07/08/2011 at 16:27. #

dajosh coming out dla kvita?

by orest on 07/08/2011 at 17:48. #

mc firecady, веди кму до світлого майбутнього.
от кого тепер треба в голови ск. видно,що людина серйозна і буде використовувати “любые пути”.

by kozachenko on 07/08/2011 at 18:37. #

Дам-с… Рома-Рома…

by Дмитро Прокопчук on 07/08/2011 at 18:43. #

сафроненко, отета ти лол. кульчицький – бубочка, хоч і з підтекстом.
потеряйка не здивував, як був безголовим, так і лишився.

by kovaliv on 07/08/2011 at 18:57. #

Очень драматичная история.
Вот только ознакомление со всеми орфографически перенасыщенными деталями общения членов нашего представительского органа оставляет один вопрос:
Как настолько безалаберная и погрязшая во внутренних конфликтах команда может реально защищать интересы университета и его студентов, особенно в условиях очень непростой ситуации между Могилянкой и МОН??

А41, ваши шариковые ручки принесли студентам больше пользы, чем вы после своего избрания.
На выход.

by 17A8 on 07/08/2011 at 19:15. #

А можете ещё по поводу сафроненка там чо-нить проголосовать?)

by Нармэк on 07/08/2011 at 21:09. #

+

by kozachenko on 07/08/2011 at 22:21. #

Захотіли діти взрослай жизні, то звикайте.

Надалі чекатиму етнічнних протиріч в СК, чьо.

Ну і да, двачую Нармека, голосніть там з приводу МС Фаєркенді, а то ріальна такі кадри пропадають, сцуко.

by пацик on 08/08/2011 at 08:37. #

sho zh ce vy?

by zasmuchenyj_slonen'kovyj on 07/08/2011 at 22:44. #

заслати б вас в аляску на деньок – все б спростилось

by dariy on 08/08/2011 at 02:46. #

Старий, як там Аляска?!

by Юрій Опаренко on 08/08/2011 at 11:17. #

чувак, ти собі не уявляєш! це не до суліми в гості ходити словом

by dariy on 08/08/2011 at 23:38. #

Сафроненко, вивчи хоча б орфографію, і буде тобі щастя.
Потеряйко таки-да трохи потерявся. Сподіваюся, що зі зміщенням його з посади у СК все буде гарно (голосував же ж бо за вас, лол).

by jb_16 on 08/08/2011 at 05:46. #

ne lol, a loh

by translit on 08/08/2011 at 07:26. #

Вах, як все закрутилося. З середини липня ми встигли дізнатися, що Потеряйко – мудрило через покемонську зустріч з Сулімою, що він ок і міністерство бреше коли він опублікував свою версію, що LOLWTF коли ця інтрига набирала оберти, і тепер знову – що Потеряйко мудрило. Детектив, та й годі.

А наразі, коли його вже зняли з посади, виникає питання – що робити з міністерством. Тому що всю цю бучу дуже просто представити загалу як каварниє бєндеравскіє проіскі. А зустрічатися з новим головою СК для чесного обговорення міністерство навряд чи погодиться.

by Parappa the Rapper on 08/08/2011 at 07:31. #

Ну захотіли ж діти взрослай жизні, так звикайте до гімна.

Лічна я тепер чекатиму ще внутрішніх етнічних конфліктів в СК, вєсєлімса па полнай!

Ну і двачую Нармека.

by пацик on 08/08/2011 at 08:54. #

[...] своїх пояснень і виправдань. Врешті-решт, Кульчицький видав публічно усе, що він думає про дану ситуацію, і от [...]

by Студколегія в потєрях « Дамітріанство on 08/08/2011 at 10:29. #

Пиздець.

by Богдан Кулинич on 08/08/2011 at 13:24. #

Зашёл на свой любимый Инсайдер, увидел ахуй.
Августовские тезисы Кейнсианца:

1. Сафроненко не виноват. Парень просто слишком искренен, чтобы такие дубы, как Козаченко, Ковалив, Нармек, Транслит и jb_16 поняли его. Чистая душа же, грехом не покрытая.

2. Потеряйко виноват в сокрытии таинств от части
СКшников и кавалерийской атаке на своих. Это касается обвинений Кульчицкого в амбициях, удаления его из администрации рассылки. У Ромы потемнился рассудок, но сам он делал всё правильно с переговорами с МОНМС. Я видел Сулиму. Он давит как танк и он прекрасный шантажист. Рома перед ним устоять никак не мог.
3. Потеряйко не виноват, так как не имел личных амбиций. Куда ему выше, окромя оглавления СК? Просто ему затуманился разум на некоторое время.

4. Шакро уж точно не виноват. Кто из вас посмеет на Шакро бочку катить, всех вызываю на дуэль по переписке. Специально под каждого создам фейк-страницу. И жалобу в посольство Грузии и на Троещинский рынок накатаю.

5. СКшники не виноваты. Верю, что Сашку совсем не уперлась эта должность, как и Брониславу. Быливу пофиг, у Гали своих дел полно, а Маринка искренне занимается студпроектами и не думала, что Рома на неё, беднягу, накатит валуны.

6. И, да, повторю тезис, что переговоры с властью – это не всегда плохо. Просто Рома допустил перечисленные выше стратегические ошибки и был аннигилирован.

7. Никифоров не виноват. Встречался я с ним. Танк танком. Парень-солитёр, душа райская извне, чертёнок в глубине души. Мощнее крючка государства могут быть только личные амбиции, которые у Артёма не удовлетворены.

Целую,
Ваш Кейнсианец

by Кейнсианец on 08/08/2011 at 13:35. #

Утомляешь своей либерастией. На кол всех – вот решение достойное

Искренность – это не оправдание, даже если она действительно есть. Был бы я искренним, послал бы тебя за то, что меня дубом назвал, но я не такой, поэтому не буду

by Нармэк on 08/08/2011 at 23:03. #

чого по-рагульскі збиратися в неділю? організовувати он-лайн голосування? (ще й брехати, ніби у ньому приймав участь Шакро. цитата з ФБ: “Хочу сказати про те, що було. Я не був присутній на зустрічі, навіть он-лайн. Мені лише зателефонували і спитали думку щодо усунення Потеряйка з посади Голови СК та обрання в.о. Голови СК Биліва.
Також я не був повідомлений про інші пункти я…кі розглядалися на зборах членів СК, в тому числі я не був ознайомлений з порядком денним. Звідси випливає, що я не брав участь у голосуванні за затвердження порядку денного.”)

by Паша on 08/08/2011 at 14:59. #

Не думал, что величие студентов могилянки в их матерности……

by Дима on 08/08/2011 at 17:37. #

А с другой стороны этот Кульчицкий тоже подонок……
Как можно только из за псевдосолидарности черное называть белым…Как так можно???Этому учит Могилянка и в этом ее особенность????????…)Если кто то прав и приводит аргументы, то только из за того , что он из госвласти, то это уже однозначно враг??? Мы так далеко зайдем!!!Честность основа отношений в обществе!!!

by Дима on 08/08/2011 at 17:40. #

от патетики и постоянного использования восклицательных знаков просто дух захватывает

by elenpertsuk on 08/08/2011 at 18:02. #

ой, смотрите, да это же могилянец пишет свои могилянские комментарии. Очень похоже

by Нармэк on 08/08/2011 at 23:12. #

может это Сафроненко под другим именем скрывается

by elenpertsuk on 09/08/2011 at 14:33. #

Не нема підпису

Posted from iPhone 4

by Orest on 09/08/2011 at 14:57. #

Після того, як Роман висловив свою принципову позицію і досяг того, щоб студенти Могилянки не платили більше за електроенергію у гуртожитках через внутрішні забаганки адміністрації, Роман став справжнім ворогом “товаріщєй свєрху”. “Керівництво Академії розпочало цілу кампанію по усуненню Романа з посади Голови СК.

За моєю інформацією, на Романа чинився шалений тиск. Вимагали одного – “не висовуватися”. Принципова позиція Романа у питанні захисті прав студенства досягла критичної для адміністрації точки, і тому вона пішла на найбрудніший крок: підмовила трьох членів колегії, щоб ті зібралися у неділю (!) та відправили Романа у відставку.”

чьотко, ага? Кульчицький, скільки тобі заплатили? :)

http://blogs.korrespondent.net/users/blog/nikiforoviir/a42186

by Віталій Рибак on 08/08/2011 at 20:32. #

лол

by Mezmerize on 09/08/2011 at 11:24. #

якшо людина, дорвавшись до влади (голова СК – це справді влада??? нот шур) намагається задовольнити свої комплекси – така людина не повинна обіймати відповідну посаду…з боку ці всі дописи Потеряйка і його поведінка – це істерика…з чим вона пов”язана – треба в нього питати…але факт є такий – позиція більшості студентів КМА з ключових питань була просто проігнорована…тому справедливо буде його зняти, щоправда в нормальний (правовий) спосіб.
хоча, судячи з того, яку бучу з цього всього підняли сподвижники Потеряйка, я б особисто радив з ним вчинити традиційним методом, якого досі не цурається наша данєцка каманда (та що там, всі депутати ВРУ) – дати разок у вухо (там синяки не так видно) і сказати, що це велика політика йопта

by dbi on 09/08/2011 at 00:05. #

Ну тепер, впринципі, все ясно.
Виникає декілька питань:
1) що ж пообіцяли Потеряйку, або ж чим дійсно погрожували, що він так себе повів?
2) якого, вибачте, чорта фреші (я про Сафроненка) лізуть куди їм не слід, ще й в такому тоні.

Ну і так чисто для цікавості, якщо Микита читає цей комент, нашо ти взагалі у КМА поступав?

by Roma on 09/08/2011 at 00:34. #

прочитала це все і подумала, що варто би нахрєн розпустити СК, бо не виглядає, що з цього може вийти хоч щось добре.

“із гнилої колоди човна не збудуєш” (народна творчість)

by olesya on 09/08/2011 at 06:05. #

згоден, і тебе зробити головою, а інші 6 членів будуть Ткачуки. тоді успєх буде

by Mezmerize on 09/08/2011 at 11:27. #

а ще краще три Ткачука и 3 Сяви

by Mezmerize on 09/08/2011 at 11:27. #

Влад, будь ввічливішим!

by obolonskyi on 09/08/2011 at 12:44. #

Я ввічливий з усіма, окрім однієї особи)

by Mezmerize on 09/08/2011 at 13:08. #

Краще якби в СК займалися тим чим завжди займаються – видавали проїздні. А то розвели срачу.

Ну і по питанню хто круче Квіт чи Потеряйко, я ще не оприділився.

by orest on 09/08/2011 at 11:29. #

Квіт не видає проїзні.

by Юрій Опаренко on 09/08/2011 at 13:38. #

Потеряйко теж

by Нармэк on 09/08/2011 at 15:21. #

[...] огляду на останні події навколо голови Студентської колегії Романа [...]

by Якби перемогла Кафедра « KMA Insider—про Могилянку, могилянців і все могилянське on 09/08/2011 at 12:58. #

ogo. u nikita iPhone4. uspeh
grezev ty zh kazav sho mak firecandy na novyi nav4alnyi rik v shtaty yide na navchannya. informatsia dostovirna?

by pryndiuk on 09/08/2011 at 16:31. #

сьодні сів на літак

by Mezmerize on 09/08/2011 at 21:34. #

Могилянка – гадючник. Як була гадючником, так і залишилася. І за 10 років з часу мого випуску нічого не змінилося. Замість того, щоб будувати європейский університет, займаються бо зна чим, чотрові інтригани та підлюки. Рада, що диплом магістра собі просто купила.

by Юлія Корман on 10/08/2011 at 19:11. #

Тролль такой тролльский

by Кейнсианец on 11/08/2011 at 09:39. #

ребята, я дико извиняюсь, но шо это за х*йня???) заканчивайте, школоло

by коллега on 11/08/2011 at 23:11. #