Про перешкоджання вступній кампанії до НаУКМА

Юрій Опаренко—16 вересня 2012

Влітку під час вступної кампанії до Києво-Могилянської академії активісти «Прямої дії» розвісили біля дев’ятого корпусу університету, в якому знаходиться приймальна комісія, листівки. У листівках йшлося про те, що внески до Благодійного фонду “Відродження КМА”, що до їх сплати університет щороку наполегливо спонукає першокурсників, не є обов’язковими. Після цього адміністрація Могилянки видала розпорядження щодо одного з активістів профспілки, який розвішував листівки.

Інсайдер радо підключається до кампанії з перешкодання вступу до НаУКМА і в найближчому майбутньому збирається опублікувати скандальну листівку. Але пам’ятайте, діти:

Корпоративна угода — це розвод

Текст скопійовано з сайту ПД в рамках кампанії сприяння вільному поширенню інформації

Коментування вимкнено

угода – звісно розвод,
але з іншого боку, якщо я, наприклад, схочу поїхати закордон згідно з якимись програмами по обміну НаУКМА, а без цього диплому це неможливо, то я ще сто разів подумаю, чи відмовлятися мені від корпоративної угоди чи ні.

by Дарія on 16/09/2012 at 17:34. #

Lol what? Які це такі обмінні програми, на які неможливо поїхати без корпоративної угоди?

А, і ще прикол: всі роботодавці не беруть на роботу без корпоративної угоди.

by Роман Подільський on 16/09/2012 at 17:36. #

пунк про корпоративну справді додали минулого року в перелік документів на обмінні програми і це справді дуже не чесно, бо вибачте, але 2500 це дуже багато грошей.

з іншого боку, на всі програми можна подаватись без посередництва міжнародного відділу та наукма).

by наталка on 16/09/2012 at 17:44. #

Я був свідком цього – цей студент зібрав навколо себе батьків абітурієнтів і почав розповідати (саме розповідати) про те, що їх ЗМУСЯТЬ підписати угоду і ЗМУСЯТЬ заплатити 2500 грн. Далі він розповідав про те, що без корпоративної угоди до студентів ставитимуться як до бидла (хоча моя дівчина, наприклад, її не підписувала, і нічого, жива-здорова), не дозволятимуть користуватися бібліотеками і так далі. Після цього кілька нажаханих батьків абітурієнтів прибігало про це розпитувати і кожному довелося півгодини пояснювати, що ця угода не є обов’язковою. Так як це було в день публікації якогось із списків (8 серпня, здається), то це можна розцінювати як зрив роботи комісії.
Більше того, на тих листівках ПД сама стверджує, що подекуди досвід стажування може виявитися корисним для самих студентів, тому думайте сами, решайте сами (с).

by JB_16 on 16/09/2012 at 17:49. #

JB_16, лолшто? Я розповідав, що студентів ЗМУСЯТЬ підписати угоди і сплатити бабло? Ха-ха. Сумніваюся, що Ви взагалі там були, анонімусе. Бо ви, очевидно, навіть із вмістом листівки незнайомі, бо це суперечить їхньому вмісту. Що ж я, по-вашому, розвісив листівки і тут же почав говорити прямо протилежне? Знаєте, якщо б я дійсно провчився в універі 5 років і додумався до такого, то гріш ціна була б такому універу :)
[зверніть увагу, останнє твердження гіпотетичне, а не асерторичне]
З якого б це дива мені влаштовувати антирекламу для власної Могилянки? Я тут ще колись працювати збирався. Тому, навпаки, хочу, аби був нормальний універ. Здирання бабла з 16-річних дітей із використанням їхньої необізнаності та сполошеності батьків (“в етой странє краще заплатити, а то как би чєво не вишло”) суперечить моїм уявленням про нормальність. І не тільки моїм.

Макс, що цікаво: відділ міжнародного співробітництва спокійно обслуговує і консультує студентів із інших вишів (з того ж Шеви, наприклад, сам бачив). А могилянцям без корпоративної угоди, згідно із запевненнями адміністрації, до ВМС начебто зась. По-вашому, не брєд?

Олег Олегович, академія тупо не розвалиться, якщо люди, які мають займатися фандрейзингом, будуть ним займатися. Здирати бабло з 1-річних дітей і задурювати молодшокурсників — це, по-вашому, нормально? Краще б до випускників частіше зверталися. От тільки вони, думаю, розумніші будуть: зазирнуть у звіт МБФ “Відро КМА”, побачать видатки на ректорський офіс і ніхєра не проінвестують :) Або ж, сподіваюсь, знайдуть інший шлях.

І взагалі, не видали би Квіт із Гуменною це брєдове розпорядження, кануло би воно все в Лету, а зараз от маємо бурлєніє говн.

by дмитро грудінін on 16/09/2012 at 22:42. #

Анонімус віддавав тобі листівку, яку відклеїв, щоб повісити списки рекомендованих, і, відповідно, ознайомлювався з її текстом ;)
Я роблю висновки з почутого власними вушами і вушами інших студентів-співробітників приймалки, а також вушами батьків, побаченого, і, чого гріху таїти, від Дикої і Ожогана, які до тебе підходили і з тобою говорили.
Повторюся, про “здирання” бабла ми їх повідомляємо і розповідаємо про необов’язковість угоди, а дітки мали б навчитися мислити в такому віці, як і їх батьки.

by JB_16 on 17/09/2012 at 16:08. #

Маячня, я не міг розповідати комусь, що когось ЗМУСЯТЬ. Я, напевно, казав, що адміністрація часто робить так, що вони ЗДАЮТЬСЯ обов”язковими, але вони такими НЕ Є. Це зовсім різні речі. Чи Ви не розумієте різницю?

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 12:46. #

До речі. “після цього кілька нажаханих батьків абітурієнтів прибігало про це розпитувати і кожному довелося півгодини пояснювати, що ця угода не є обов’язковою”.
Так це ж прекрасно! Після цього батьки зрозуміли, що це все необов”язково. Саме цього я і хотів ;)

До речі, треба було говорити окремо, що ВНЕСКИ необов”язкові. Якщо почитати документи, то бачимо, що НАВІТЬ ЗА УМОВ ПІДПИСАННЯ УГОДИ (!!!) 2500 грн. НЕОБОВ”ЯЗКОВІ: http://www.ukma.kiev.ua/ua/vstup/welcome/images/admission_docs/ugoda2010.pdf , розділ IV, пункт 1.

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 13:41. #

І це ми казали. Тут питання ставити до джоб-центру треба, який не дозволяє НЕ платити 2500 гривень.

by JB_16 on 18/09/2012 at 19:33. #

Плюс до цього, в умовах обмеженої кількості людей, такі прибігання батьків і виділення їм часу не давало змоги приймати в абітурієнтів документи, що, позаяк, можна розцінити і як зрив роботи – про це я писав вище.

“І, до речі, навіть цільове використання коштів не скасовує необхідність отримувати їх чесним шляхом, а не видурюванням.” – А що тут нечесного? Те, що люди у нас в країні розучилися думати та читати те, що підписують? То цю проблему ПД не вирішить аж ніяк.

by JB_16 on 18/09/2012 at 22:09. #

Тут питання не тільки до job-центру. Тут питання до всієї цієї системи, що вводить в оману і використовує безкоштовну дитячу працю.

Ах, ? А можна і не розцінити. Бо це нормально, коли батьки звертаються за роз”ясненням до адміністрації. Просто треба, аби таких маразматичних явищ, як видурювання грошей, не існувало. Мене, чесно кажучи, дивує, чому Ви – пробачте мені – вперто бачите проблему в роз”ясненні людям їх прав і обов”язків, і вперто відмовляєтесь бачити проблему у видурюванні грошей. Які, до речі, можна отримати абсолютно чесним шляхом — напр., попросити студентів щомісяця жертвувати зі стипендії по 20 грн, звітуючи про викорисатння коштів. Сума виходить майже та сама. Схема чесна і елементарна.
А потім — знаєте, це тут Ви так обережно написали (“можна розцінити”), а от Квіт на фб http://www.facebook.com/naukma/posts/461063980599877?comment_id=17009738&offset=0&total_comments=29 написав, що я “говорив батькам, що треба ще добре подумати, перш ніж іти в КМА”. Ах, да, і Ви вийшли з корпусу і осміяли мене. Іноді цікаво щось нове про себе дізнатись, правда? ;)

Як це — що тут нечесного? Шановний, користуватися з того, що люди не вміють щось робити і адекватно оцінювати, і під це невміння вводити їх в оману — це і є обман і нечесність. Чи, по-Вашому, вводити в оману — чесно? Скористатися з того, що хтось не шарить, зробити його/її лохом і видурити бабло — чесно? Я вражений. Ви можете так вважати, якщо дуже хочеться, але давайте все ж правильно використовувати слова — дивіться в словниках визначення поняття “нечесність”.

До того ж, навіть якщо люди вміють розбиратися в подібних штуках і навіть без моєї чи Вашої допомоги розуміють, що сплата бабла є необов”язковою — всі ми знаємо, що ми живемо в етой странє. І що краще пробашлять, а то как би чєво нє вишло. Бо ще візьмуть і виженуть дитину. (Думаю, саме тому всі до Вас і кинулись, аби точно дізнатись: нічого не буде?)
Я, якби був батьком і не знав ситуацію в КМА, найвірогідніше, і сам би пробашляв. Я краще зароблю ще бабла, ніж потім мучитимусь, що моїй дитині життя спаскудили.

by дмитро грудінін on 19/09/2012 at 00:01. #

“Всі ми знаємо” – ключове. То, можливо, вам краще спрямовувати свою діяльність на руйнування стереотипів про “ету країну” і “етот університет”, а?
Про використання безкоштовної дитячої праці ти мене розсмішив. По-перше, вона не є безкоштовною – відпрацювання за неї отримується, а судячи з політики нашого ВНЗ, 200 годин = 2500 гривень. По-друге, їх хтось змушує працювати? Це річ сугубо добровільна і вчиняється на виконання умов угоди, яку підписують ці самі носії безкоштовної дитячої праці. Про те, що трудовий контракт можна укладати і до 18 років, говорити, думаю, не варто. Боріться тоді з усіма, хто використовує “безкоштовну дитячу працю” і використовує дітей як агітаторів і мерчандайзерів.
Чому я не бачу проблеми у видурюванні? Бо обману тут немає, знову ж таки, всім пояснюються їх права і обов’язки, і діти самі вирішують чи підписувати їм угоди. Тому обману тут немає, проблема – в мізках і розумінні дітей.
Я не виключаю того, що деякі ходи адміністрації є дивними, однак саме тут проблеми з видурюванням немає – всі знають, на що вони йдуть. Якщо ж особа передумала, то, як тут писалося, вона може угоду не виконувати і не платити – санкцій все одно немає.

by JB_16 on 19/09/2012 at 05:27. #

Тобто, я веду до того, що це не є безкоштовною працею.

by JB_16 on 19/09/2012 at 05:54. #

Пахдон за моє фхансе, але плять. Авжеж, це не є безкоштовною працею, бо вам дадуть жовтенький папірець (навіть без університетської печатки), на якому написано, що ви такі класні, який все життя пролежить у вас вдома десь у теці. Можете далі вважати, що король одягнений по останній моді, я втомився сперечатися з Вами, особливо у буквєнном форматі.

Смішно чути “то робіть, аби у нас зруйнувалися стереотипи про “ету страну”. Знаєте, всі зміни як правило починаються на місцях. Чи ви пропонуєте мені лізти у державну владу? Не хочу зовсім. А якщо і, упасібоже, стану, то невідомо ще, коли це буде можливо. Могилянку наші адміни уриють значно швидше. Останнє твердження я не з неба беру, а із майже щойденного зіткнення із тотальним її маразматизмом.

by дмитро грудінін on 20/09/2012 at 22:25. #

Та фігня то все.

Дійсно, корпоративна угода не є обов’язковою, і ніхто змушувати підписувати її не буде (а про “ставлення до непідписантів як до бидла”, то вже взагалі з якоїсь паралельної реальності). Якщо подивитись на оце все з іншого боку, то нічого жахливого та шахрайського у тій страшній корпоративній угоді немає: обіцяєш бути хорошим студентом, допомагаєш своїй альма матер, чим можеш, причому не обов’язково матеріально, а за це отримуєш якийсь приємний бонус (того ж міжнародного відділу, хай і працює він так собі, у тому ж Шеві нема, і транскрипт для західного вишу хрін тобі там видадуть).

Тут питання в іншому. Ті немалі гроші, які щороку збирають з переляканих школярів, можна було б використовувати і у кращий спосіб, бо принаймні частина їх осідає хтозна-де.

Щось інсайдер намагається копати, та не зовсім там, де треба.

by Макс on 16/09/2012 at 18:00. #

Офіційно то є положення про розподіл цих коштів, але фактичного контрольного органу немає, правда…
Я не виправдовую видання цього наказу, тим більше, що швидше за все студенту МП-2 на все вище зазначене вже пофігу, але у світлі того, яку пропаганду нам влаштовують у Шеві (там стверджують, що ми є НЕдержавним ВНЗ, ми деремо гроші на сесіях, у нас звільняють всіх найкращих викладачів і взагалі Табачник нам закриє), то тільки власного антипіару нам ще не вистачає…
І так же ж всім зрозуміло і відомо, що з кожним роком якість фрешів все гірша і гірша без антиреклами. Навіщо ускладнювати ситуацію?

by JB_16 on 16/09/2012 at 18:13. #

Макс, що цікаво: відділ міжнародного співробітництва спокійно обслуговує і консультує студентів із інших вишів (з того ж Шеви, наприклад, сам бачив). А могилянцям без корпоративної угоди, згідно із запевненнями адміністрації, до ВМС начебто зась. По-вашому, не брєд?

by дмитро грудінін on 16/09/2012 at 22:43. #

У міжнародному відділі обслуговують студентів Шеви? О_о

Це вже щось на грані фантастики.

Уявляю собі Щітку, яка дзвонить Базилевичу: “Ало, це Щітка з Могилянки, тут ваші студенти приблукали, просять транскрипти… Надішліть, будьте ласкаві, з деканату їхні оцінки та печатку Шеви, щоб ми гарненько все переклали та завірили…”.

Щось ви, пане, тут кепсько наплутали…

by Макс on 17/09/2012 at 19:43. #

Макс, я сам був свідком того, як до Щітки прийшли двоє дівчат на консультацію. І Щітка їх консультувала. Здається, це Щітка ж мені і сказала щось типу того, що в Шеві аналогічний до DFC підрозділ формально наче і є, але фактично він не працює, і тому зацікавлені студенти із Шеви приходять до нас.
Якщо не вірите мені — ну так підіть до Щітки і спитайте її самі.

P.S. Суто для профілактики: і це НОРМАЛЬНО, що наш DFC консультує студентів із Шеви і інших вишів. Вони мають таке ж право на навчання за кордоном, як і всі інші, у кого є знання і мотивація. І вони не винні, що їхнім універам на все начхать. Не потрібно тут розпочинати оцього псевдопатріотизму, який виливається в дискримінацію всіх немогилянських студентів — якщо раптом хтось планує його тут розпочати.

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 12:53. #

Так, між іншим. З деканату оцінки ніхто не надсилає. Студенти приходять в деканат самі і замовляють академічну довідку, яка є офіційним документом і яку деканати зобов”язані видавати. Потім вони скачують на сайті DFC форми для перекладів дипломів, і перекладають. Потім Щітка редагує переклади, студенти вносять правки, і Щітка завіряє. Ні в які деканати Щітка не дзвонить. Це так, якщо що.

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 12:57. #

з пустого в порожнє.

by Богдан on 16/09/2012 at 19:16. #

угода має стати ознакою сімейності і сповідування однакових цінностей

by Глеб on 16/09/2012 at 20:22. #

Ти упоротий?

by Жираф-штангіст on 16/09/2012 at 23:18. #

ху ар ю біч?

by Глеб on 19/09/2012 at 17:11. #

Тю, так а то шо академія не в останню чергу живе за рахунок тих самих внесків і відпрацювань, то це всім пофігу.

Кожен сам для себе вирішує чи треба йому диплом НаУКМА, і агітувати когось для чогось нема сенсу, уся інфа і без того доступна.

Але ви подумайте про те, що Могилянці і без того складно живеться, а тепер уявіть, що нема цих відпрацювань та внесків… чи не задумуєтесь ви про те, що від того академія тупо розвалиться?

А зараз це все виглядає як банальна показуха та боротьба з вітряками…

by Олег Олегович on 16/09/2012 at 21:39. #

Олег Олегович, академія тупо не розвалиться, якщо люди, які мають займатися фандрейзингом, будуть ним займатися. Здирати бабло з 1-річних дітей і задурювати молодшокурсників — це, по-вашому, нормально? Краще б до випускників частіше зверталися. От тільки вони, думаю, розумніші будуть: зазирнуть у звіт МБФ “Відро КМА”, побачать видатки на ректорський офіс і ніхєра не проінвестують :) Або ж, сподіваюсь, знайдуть інший шлях.

І взагалі, не видали би Квіт із Гуменною це брєдове розпорядження, кануло би воно все в Лету, а зараз от маємо бурлєніє говн.

by дмитро грудінін on 16/09/2012 at 22:44. #

Ну і афігєть тепер

Дім, ти так пишеш, ніби усе це “бурлєніє говн” тіки через одну твою персону

Задурювати фрешів? Нє ніфіга, все ж і без того прозоро, всі знають шо це добровільно. Якщо людина трохи розуму має, то вона й сама розбереться шо їй робити. Мене чомусь ніхто так і не задурив коли я вступав до КМА.
На фоні всього цього та ваша пропаганда більше виглядає як якесь банальне задурювання.

Нецільове використання коштів? Афігєть, давайте взагалі позбавимо академію тих коштів, чо.
Ви б краще боролись якраз за те, щоб ті кошти витрачали більш раціонально і прозоро і робили ставку на це, коли ви так опікуєтесь Могилянкою.

by Олег Олегович on 17/09/2012 at 04:09. #

Блін, Ви на якому курсі навчаєтесь? Зараз все зовсім по-іншому (думаю, не в останнючергу завдяки ПД). А от коли я вступав в КМА 5 років тому, мені прийшов лист від КМА із текстом штибу “Вас взяли в універ!Благодійний внесок треба сплатити до 31 серпня”. Ті, хто вміють розбиратися в подібних крючкотворських тонкощах, зрозуміють, що формулювання підозріле, і пошукають ще інфо. Але не щойно вступивші фреші!

“Нецільове використання коштів? Афігєть, давайте взагалі позбавимо академію тих коштів, чо.” – та я сам з Вас афігіваю. Якщо хтось каже, що є нецільове використання коштів, то він НЕ каже: “давайте тому взагалі позбавимо коштів”!!! Ви логіку коли-небудь вчили? Якщо Ви — той самий Олег, про якого я думаю, то ти, Олеже, як інформатик, мав би це розуміти.

“Ви б краще боролись якраз за те, щоб ті кошти витрачали більш раціонально і прозоро і робили ставку на це, коли ви так опікуєтесь Могилянкою.” — ну так от і боремось. Тіки це не так просто. Ви спробуйте Квіта переконать, що йому не треба 111350 грн. на меблі в офіс (див. звіт МБФ “Відродження КМА” за 2010). Подивлюсь на Ваші досягнення в цьому плані.

І, до речі, навіть цільове використання коштів не скасовує необхідність отримувати їх чесним шляхом, а не видурюванням.

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 13:09. #

В мене два таких листа, і шо?
Я все одно не платив
Бо прийняв для себе рішення, шо мені воно не настільки треба
Отримаю диплом КМА – ну і ок, не отримаю – ну і хєр з ним

Ваші дії націлені саме на позбавлення академії тих коштів, які надходять з благодійних внесків.

Фігові шляхи ви обираєте для боротьби. Замість листовок із закликами не сплачувати внесок ви могли би роздати копії того самого звіту, де написано про ті 100к, за які ти кажеш, було би більш наочно. А то так бачу лише якусь показуху, видно що ви боретесь, але ніфіга не зрозуміло за що саме.

by Олег Олегович on 21/09/2012 at 07:04. #

Опаренко, конкретне питання до тебе.

А ти блять у Квіта\голови прийм. комісії спитав, в чому там суть цього розпорядження?
Де нахєр зваженість викладення, якщо ти втупу нічого не розвідавши про реальні дії Грудініна, банально повівся на статтю ПД?

by БДР on 16/09/2012 at 22:34. #

БДР, да йоханий бабай, а чому хтось мав питати у когось, в чому суть розпорядження, коли ось воно, розпорядження, висить? XD
І розіслали його по кафедрах саме в такому вигляді, нікому нічого не пояснюючи :)
А про те, що ж Квіт із Гуменною мали на увазі на самом дєлє, чекайте – далі буде.

by дмитро грудінін on 16/09/2012 at 22:48. #

переіменуйте інсайдер в блог Прямої Дії, або в “поверхняйдер” якийсь, “профанайдер”, “мілкорайдер”…

by Глеб on 17/09/2012 at 08:10. #

Не зря левых называют левыми. Вроде и хотят что-то нормальное делать, но (левые ведь), все получается слева и через жопу :)

by ПАЧ on 17/09/2012 at 08:15. #

Не подобається — то підіть самі і зробіть через х*й! XD

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 13:23. #

Особисто мені після зарахування надіслали листа в якому чорним по білому було написано щось типу “Ви зараховуєтесь до Могилянки. Якщо хочете в нас навчатись, заплатіть благодійний внесок.” Потім ми дізналися, що це необов`язково і не заплатили, але більшість моїх однокурсників повелися і приблизно половина з них шкодували про це.
А якщо хочеться за кордон можна й підписати угоду. Щоб її підписати не треба платити. І відпрацьовувати не треба. Не існує санкцій за невиконання підписаної угоди (окрім невидачі диплому Могилянки, але то не санкція).
І ще, чого цей придуркуватий диплом зветься диплом НаУКМА, а легітимний державний диплом чорт зна як? Це заплутує першокурсників, та й в мене серце завмирає, коли я читаю фразу “Не будете відпрацьовувати – не отримаєте диплом НаУКМА” і лише через кілька секунд згадую, що не про той диплом мова.

by Julia on 17/09/2012 at 08:21. #

“А якщо хочеться за кордон можна й підписати угоду. Щоб її підписати не треба платити. І відпрацьовувати не треба. Не існує санкцій за невиконання підписаної угоди” (с)

Вот чему учатся хорошо — как использовать возможности, не заплатив. А сие не есть правильно. Хочется юзать дополнительные возможности, которые государством не гарантируются — выполняй взятые обязательства.

by ПАЧ on 17/09/2012 at 08:54. #

Правильно. А у нас на курсі ВСІ повелися, або майже всі (відать, раніше це було, ніж у Вас).
На то він і зветься “диплом НаУКМА”, щоб розводити ще нешарящіх студентів. Очевидно, що не за красівиє глазкі ;)

by дмитро грудінін on 18/09/2012 at 13:26. #

Я считаю, что 2500 – это вполне в духе естественного отбора. Если фреш не заметил, что 2500 не обязательны, он идиот и еще не раз в жизни это покажет.
Если фреш не умеет в юридическую самозащиту, опять же грош ему цена.
В Могилянку поступают самые лучшие. Отбор проходит в процессе учебе, а не в процессе сдачи ВНО или подачи документов.
Левые колхозники всё делают через жопу. Лучше бы сосредоточились на рациональном распределении уже уплаченных 2500, как выше вам рекомендовали.

by Семён Хасидский on 17/09/2012 at 12:01. #

і як це ти, мудило, пройшло цей відбір?

by mank on 17/09/2012 at 18:30. #

бугурт колхозника штоле

by Ъ on 17/09/2012 at 20:00. #

Згідно з документами – перший рік сплачувати обов’язково, а потім роби що хочеш, на практиці кажуть що можна відробляти. Я думаю функція не вливатися одразу з головою в Могилянку є корисною і когось влаштує і така цифра.

by Lynx on 19/09/2012 at 21:32. #

я уже третій рік відпрацьовую в деканаті ФЕН. внесок на першому році заплатив.
недавно ходив до джоб-центру, щоб вияснити, скільки в мене годин, і зрозумів от що. по-перше, години, відпрацьовані на році n, вони зараховують на (n+1), по-іншому можна лише у разі відпрацювання більше 200 годин на рік. але щоб заднім числом зараховували – я не впевнений, що так можна. по-друге, коли дозвіл на відпрацювання заповнюєш, там ОБОВ’ЯЗКОВО треба вказувати, що ти відпрацьовуєш НЕ ЗА ЦЕЙ, А ЗА НАСТУПНИЙ навчальний рік. і у звіті на зворотньому боці, відповідно, треба писати так само. і всі за цим слідкують. інакше не зарахують години (як я розумію).

by optimist_KMA on 27/09/2012 at 21:51. #