Фуршет: вибіркові дисципліни

Юрій Опаренко—19 березня 2013

Зараз в Могилянці триває тиждень запису на вибіркові дисципліни. В цьому пості всі охочі діляться своїми враженнями про прослухані вибіркові дисципліни. Інші охочі питаються, які курси слухати, а які — ні.
Викладачі приходять, щоб розповісти про свої супер-пупер цікаві і круті курси.

Коменти не по темі видаляються.

Коментування вимкнено

Дуже рекомендую «Економічну соціологію та соціологію підприємництва» Михайла Винницького на кафедрі соціології.

Також наполегливо раджу послухати вибіркові дисципліни Інни Совсун на кафедрі політології і всі курси Некрасової на кафедрі PR.

В обох випадках — мало води, багато цікавих матеріалів і змістовні письмові роботи.

by Юрій Опаренко on 19/03/2013 at 21:05. #

Курс “Основи права” вартий уваги? І який з over 9000 видів PR дійсно буде корисний?

by Geirby on 19/03/2013 at 21:39. #

Основи PR — ок, PR в кризових і конфліктних ситуаціях теж непоганий. Всі курси про PR від Некрасової — відмінні.

by Юрій Опаренко on 19/03/2013 at 21:42. #

если Основы ПРАВА, то не надо
там жестко
и оценки ниже плинтуса

by volya on 19/03/2013 at 21:57. #

Если ведёт Хворостянкина – то записываться точно не советую.

by П.Р. on 19/03/2013 at 21:59. #

Якщо буде Зоряна або Ватаманчук – буде нормально. А взагалі, забивайте соцгум-кредити на перших курсах – потім буде важче.

by JB_16 on 20/03/2013 at 06:31. #

Усі предмети пана Сарапіна (феноменологія, соціологія, психологія та філософія релігії). Треба уточнити окремо, який саме курс зараз буде викладатися, оскільки кожний з них відбувається раз на два роки. Раджу тому, що пан Сарапін – легенда, це людина з феноменальною пам*яттю, дуже приємний та цікавий у спілкуванні.

by Н on 19/03/2013 at 21:41. #

если только опустить тот факт, что он выглядит так, будто на спидах нон-стоп 24/7.

by А. on 20/03/2013 at 06:05. #

Зауваження щодо курсів Сарапіна:

Теоретична література і теми на всіх курсах перетинаються, тож якщо ви не одержимі набором єктс, і тим більше не з кафедри філософії, цілком вистачить 1-2 курсів. (напр, феноменологія релігії)

by Ігор on 20/03/2013 at 08:01. #

Как выпускник могу посоветовать такие вещи:

1. Не берите сертификатки/майноры, это в жизни вам ничем не поможет, но вы просрёте около половины, а то и больше своих доступных кредитов на бредовые предметы “чисто ради бумажки”. Плюс идёт стимулирование преподов-бездарей, их курсы набирают людей ежегодно чисто по этой причине. Лучше взять лучшие курсы со всех кафедр чисто для себя.

2. Всегда смотрите прежде всего на препода, который ведёт, а потом уже на название курса. Часто за красивыми названиями маскируется всякий бред или что ещё хуже – упоротый преподаватель.

3. Всегда спрашивайте у старших курсов про выборочные, которые хотите взять. Студенты КМА в целом достаточно справедливые люди и умеют отличать нормальные курсы от не очень нормальных)

4. Берите предметы по психологии (кроме предметов Гирныка и психологии управления) только если вам очень плевать на то, что вы слушаете и хочется не напрягаться/повысить рейтинг.

5. Политология – могу рекомендовать политгеографию, местное самоуправление в Украине, гендер и политику из того, что лично слушал.

by П.Р. on 19/03/2013 at 21:58. #

Погоджуюсь із усім, окрім політгеографії. Викладачка (якщо її не замінили) непоганий спеціаліст у політгеографії, але абсолютний нуль в політології (проте вважає себе світилом) .
Додам до політології теорію і політику авторитарних режимів у пана Гомзи, сучасні проблеми глобальної політики пані Совсун (пан Гомза, правда, спуску не дасть, але курс дуже цікавий і пізнавальний).
На філології раджу кіберпанк в американській літературі, всі курси Веретельника (ходила для себе, дуже цікаві викладачі).
На інформатиці (навіть для гуманітаріїв :) ) обробку зображень і електронні видання – чудово навчитесь працювати з фотошопом і програмами для верстки, допоможе, якщо збираєтесь працювати в журналістиці.

by nazgultheking on 20/03/2013 at 10:20. #

А я всё равно люблю Леонилу и не понимаю ваш год прослушивания курса (2010-й) в отношении к ней :)
Думаю, что большинство людей 2009 года прослушивания того же мнения.
Препода кстати уже заменили, ведёт почти полный тёзка Кисилёва)

by П.Р. on 22/03/2013 at 00:52. #

Дуже хороший та змістовний курс “Психологія конфлікту та культура поведінки у конфліктних ситуаціях”. Веде Гірник А.М. Взагалі класний викладач, раджу записатись на будь-який його курс. Не ллє води, часто грали у різні психологічні ігри, потім розбирали, взагалі цікава людина.

Непоганий курс “Психологія інтелекту” – легкий, не напряжний, цікавий.

Також варті уваги курси Бублика В.В. (факультет інформатики). Тут коментувати важко – це саме те, що згодиться у професійному житті програмістам – пояснює дуже важливі деталі та залазить у саму глиб предмету, води нема.

by Валерка Веселка on 19/03/2013 at 22:00. #

Курс “Історія сексуальності”, вельми пізнавальний та інтригуючий.

Курс “Війни в європейській історії 16-18 століть” для шанувальників історичної реконструкції.

Курс “Диференціальна геометрія та гравітація”. На цю дисципліну взагалі записуються особи, охочі не до знань, а до гарних легких оцінок, однак, якщо вслухуватися, курс познайомить Вас з великою кількістю надзвичайно цікавих питань і відповідей. Професор Опанасюк – екстраординарна людина, з якою можна проводити час до десяти вечора, розмовляючи про основи фізики, паралельно заглиблюючись у теорію технології виробництва вин і бренді найвищого гатунку. Раджу всім, хто має жагу до “живої” фізики/астрономії/математики.

Курс “Історія кіно”. Для людей, які, як і я, так і не зрозуміли потаємного глибинного змісту ранніх кінематографічних стрічок минулого століття.

Курс “Судова медицина та психіатрія” для шанувальників пікантного, а саме особливостей вигляду трупу в залежності від часу смерті, характеристик плям крові та все таке інше. Вкрай корисна і яскрава дисципліна.

by Бондаренко Ксенія on 19/03/2013 at 22:08. #

Для магістрів Ектеорії раджу взяти курс Мертенса “Інвестиційний менеджмент” з каф. фінансів.
Для бакалаврів різних спеціальностей плюсую Винницького “Економічна соціологія”
Ще є такий курс “Оподаткування окремих транзакцій” М.Хоменко ФПвН (МП фінанси, ек.теорія)

by Dr. Drake Ramoray on 19/03/2013 at 22:21. #

якщо ви економіст – запишіться на основи підприємницького права до правників. ви майже помрете від кількості інформації, складності та заплутаності, але курс справді ДУЖЕ корисний (тим паче для вас, імхо)

для правників 2 курсу: беріть звз, просто розхапуйте. один з кращих курсів, що я слухала за 3 роки на праві. основи підприємницького права – теж ок, хоча тільки якщо хочете потім займатись цивілкою

для правників 1 курсу: записуйтесь на історію політико-правових вчень тільки якщо ви справді хочете і любити читати гоббса, локка, канта та інші напівфілософічні штучки. практичної корисності для правника курс не несе взагалі

by olesya on 19/03/2013 at 22:22. #

+ Преподша по предпринимательскому очень лояльно относится к экономистам.

by Gunther on 23/03/2013 at 14:04. #

економісти, а які дисципліни можете порадити правникам?

by masha on 19/03/2013 at 22:33. #

Афігєнні курси із еконфаку (кафедри я точно не знаю) для неекономістів.

Курс Семка “Поведінкові фінанси” – доступний, зрозумілий і неймовірно цікавий!!! Можна поторгувати на wss-i!

Стратегічне управління – неймовірно практична річ від авторитетних управлінців для тих, хто хоче в майбутньому стати ефективним топ-менеджером! (здається мені, записуватися на кафедрі маркетингу)

Інформатика-2 (два!!!) – пізнавальний та неймовірно практичний курс стане у нагоді гуманітаріям та правникам (інші мають щось подібне у тому чи іншому вигляді)

Системи обробки соціально-економічної інформації (ака СОСЕІ) – курс про бази даних, складний, але викладання на рівні. Буде корисний культурологам, історикам та всім іншим, хто так чи інакше працюватиме з величезними масивами даних та матиме необхідність їх якось категоризувати.

by yaryy slav on 19/03/2013 at 22:44. #

СОСЕИ уже ведет не Па-па-па-пархоменко, так что я бы пока повременил с рекомендациями.
А так базы данных – странно, но пригодилось в жизни.

by Gunther on 23/03/2013 at 14:05. #

Правникам:

Курси “Фінансове право” та “Господарське законодавство”. Зовсім інший погляд на ці речі, ніж у правників. (за словами людей, що слухали підприємницьке і, вибачте за згадку, цивілу.

by yaryy slav on 19/03/2013 at 22:47. #

а що ви скажете про “Основи підприємництва та бізнес-планування” на кафедрі маркетингу?

by alisha on 19/03/2013 at 22:57. #

бери, корисно,
і норм викладачі

by volya on 20/03/2013 at 04:34. #

уточнення до попереднього посту, даний курс як для правника

by alisha on 19/03/2013 at 22:58. #

не помрете)

by volya on 20/03/2013 at 08:39. #

Соціологам\політологам раджу соціологію суспільних рухів у Іщенка. Не шарово, але цікаво.
Полегше варіант з тієї ж серії і для всіх – соціальні проблеми України і світу, теж цікавий.

НЕ беріть психологію (крім Гірника), імхо не беріть піар у Королька.

by Гладун on 19/03/2013 at 23:05. #

Гірник і Некрасова – дуже ок.
Гірник – психологічні ігри.
Некрасова – практичні матеріали і завдання.

by Катя on 19/03/2013 at 23:17. #

З того, що слухала, для економістів корсиним і цікавим буде “Комп’ютерна бізнес-статистика” (у минулому “Інформатика-2″) у Братика.
Поза тим НЕ раджу “Англомовний економічний дискурс” – абсурднйи курс, суцільна вода…
У Гірника хороший курс “Психологія конфлікту та культура поведінки в конфліктній ситуації”, менш вдалий – “Основи конфліктології”.
Щодо курсів економічних для правників: якщо просто зрозуміти економіку (на мікрорівні) – “Економічна теорія підприємництва” (Іванова).
Якщо щось більш конкретне (сфера) – кажіть, подумаю)…

by Sasha on 20/03/2013 at 05:18. #

Для загального розвитку дуже рекомендую курс Велика Американська Проза на філології, викладає Веретельник. Ненапряжно і море естетичної насолоди.

ЗВЗ – реально найкращий курс на праві з розкішним викладачем

by Марія on 20/03/2013 at 06:09. #

на культурологии всё традиционно ясно.
Ивашина – Сучасна культура Заходу и Особистість в культурі Заході в постметафізичний період. масскультуру не особо советую – курс писала Брюховецкая. в итоге тонны Франкфуртской школы и Бирмингема, а больше ничего.
Чумаченко – от А до Н. от Антички до Нового часу.
можно попытаться взять Демчук Східнохристиянську культуру, но осторожно, а то она православием засыпет.
Шлипченко и архитектура – довольно интересно, но огромный объём курса (25 веков за 12 лекций), тяжеловато.

by А. on 20/03/2013 at 06:12. #

Тут десь писали про суперність Стратегічного управління. Якщо це дійсно те саме Стратегічне управління, яке веде кафедра маркетингу, то нічогісінько корисного ви звідти не винесете, а самого викладача язик не повертається називати “авторитетом”, хоча викладач на цьому наголошує на всіх дисциплінах, які веде.
Не пам’ятаю, чи це для всіх був вибірковий предмет, але раджу брати економістам ІСТУФ (Інф системи і технології у фінансах), веде Івахненков. Чуток попотієте, поматюгаєтесь, але блін, де Вас іще навчать користуватися 1С Підприємство, Microsoft Dynamics AX і прочим чудом на шару.
І взагалі, як на мене, то корисно брати мови як вибіркові дисципліни – звичайно не вивчите досконально, проте старт непоганий.

by А. on 20/03/2013 at 07:41. #

Може хтось порадить, як краще соціологу набрати кредити на цикл фундаментальної та природничо-наукової підготовки? Там вибір невеликий. Як на мене, це найсумніший цикл. Скажіть, що з предметів цього циклу є найменшим злом?

by Anastasia on 20/03/2013 at 08:30. #

мій курс брав Загальну психологію (кафедра психології) – ненапряг, автомати
влітку будемо слухати Анатомію та Антропологію (кафедра біології) – вважаємо, що це найменше зло))
Не беріть предмети про космос – там викладач типу Пашкова.
Ще мій курс взяв Інформатику-2, мав вести Братик, а його замінили, і студенти помирають тепер

by volya on 20/03/2013 at 08:41. #

Правникам:

Беріть практичні дисципліни, які вчать вас думати і писати, а не просто заботанювати нормативні акти, які будуть скасовані, щойно ви отримаєте диплом. Хто здавав Кримінальний процес в 2012 році, знає про що я.

Наприклад, не провтикайте записатись до Оксани Сироїд “Правові дослідежння та правовий аналіз”. Оцінки на шару не матимете, але попрактикуєтесь в юридичному письмі. Жоден інший курс для правників в Могилі не вчить цьому.

А ще не забудьте записатись до Миколи Хоменка на “Оподаткування окремих транзакцій” чи як там це зветься. Теж дуже практична дисципліна. Микола мало того, що прохаваний податковий юрист, так ще й чудовий викладач. Він може навчити вас бачити повну картину ділових транзакцій, а не тупо змушуватиме вчити напам’ять Податковий кодекс.

by Nadia on 20/03/2013 at 10:37. #

Курси кафедри культурології

курси, які пропонуються, повинні обов”язково бути прослуханими студентами цієї кафедри та, за можливості, – інших гуманітарних кафедр. Без них важко буде називати себе людиною, яка отримала більш-менш якісну базову гуманітарну освіту. Щоб вона ще стала міждисциплінарною і релавантною щодо світу, необхідно доповнювати її курсами з інших кафедр, зокрема соціології

1. Бакалаврат:
- Курси Б. Чумаченко (Основні поняття історії культури, Антична к-ра…)
- курси О. Івашини (Особистість, Масова культура, ЗТК, СКЗ)
- курси М. Собуцького (к-ра Середніх віків, Радянська культура)
- курси В. Черепаніна
- історія кіно (Л. Брюховецька)

2. Магистеріум:
- з вибіркових – курси Івашини, Шліпченко (особливо Місто в загальнокультурному та спецалізованому дискурсах), Черепаніна, О. Брюховецької. курси Собуцького – обовязкові

by Т. on 20/03/2013 at 11:30. #

Ярік, твій сарказм не завжди можна зрозуміти)) хіба що за знаками оклику)))))

Не радив би курси з економфаку тим, хто не економіст. Загальні курси малоцікаві, спеціалізовані – важкі.

але економстерам послухати “Оподаткування окремих транзакцій” варто, і особливо – якщо не плануєте ідти на магістерку фінансів, де подібний курс викладають люди з “четвірки”.

by abba on 20/03/2013 at 11:32. #

о, так шо, прайси дублюють ООТ? шикарно, беру)

by yaryy slav on 20/03/2013 at 16:00. #

от прайси душу не вкладають. Хоменко буде живішим виглядати – можливо, тому, що вже в четвірці не працює. Історії інтєрєсниє травіт, хохми про ведення бізнесу по-нашому, просто почуття гумору хороше. І корисно – практику знає добре.

by abba on 20/03/2013 at 21:21. #

Слухайте курс “Велика американська проза 20 століття”, викладач Веретельник. Надзвичайно пізнавальний і цікавий курс.

Також раджу послухати курс з “Релієзнавства-2″ чи “Неорелігій”, там фактично всі лекції – екскурсії.

Черепаніна курси не пропустіть, “соціальна культурологія”, наскільки знаю, доступна для бакалаврів зараз

by Boss on 20/03/2013 at 11:47. #

1.Історія кіно – раджу. Хоча треба буде дивитися дуже багато фільмів і писати на них рецензію.
2.Судова медицина та психіатрія – дуже крутий курс, кумедний викладач.
3.Психологія впливу та успіху (Брик) – якщо хочете не напрягатися.
4.Ораторське мистецтво!! – найкращий з мною вибраних курсів.

by Tetyana on 20/03/2013 at 13:18. #

хтось щось знає про курс “основи теорії журналістики”?

наскільки інформативний/цікавий? (чи навпаки)

by paintyourtree on 20/03/2013 at 15:37. #

інформативно він нульовий. нічого з теорії журналістики ти не взнаєш. скачаєш доповідь з укрреферату і спишеш екзамен. отримаєш 76 і підеш собі з Богом.

АЛЕ
яковець дуже крутий сам по собі. його лекції пролітають як хвилина. він переказує новини, додаючи від себе настільки харизматичні коментарі, шо ти просто цитуєш собі на полях весь час.
+не ставить незарахів

by FSNST-4 on 20/03/2013 at 22:22. #

Що вибрати з циклу гуманітарних? Бажано неважке і цікаве. Або просто неважке)
1) структ. суспільства та його еволюція
2) культурологія
3) соціологія
4) соціальні інституції суспільства

by Victoria on 20/03/2013 at 17:36. #

Скажіть, будь ласка, про слов`янські мови, варто йти? особливо про чеську мову чи болгарську.

by Anastasia on 20/03/2013 at 19:18. #

Чеська нормальна. Вчимо потихеньку, а курс сам не напряжний. Викладачка не давить
але якщо вибирати між чеською і польською у Катажини, то, звісно, другий варіант

by Диктатор! on 21/03/2013 at 15:33. #

Політичний ПР викладач Наумов
варто чи ні.?

by Hrystya on 20/03/2013 at 20:29. #

у Наумова не раджу брати курсів – що політичний Pr, що формування іміджу – це авторські курси по темі “як дівчині добре вийти заміж” напополам з переказуванням радянських кінофільмів

by піу піу on 20/03/2013 at 21:27. #

Юрка, для тебя.

Как бы странно это не звучало, советую “Степові держави євразії”, лекции с которого просто прекрасны. Потом реально шаришь, почему эти азиаты живут так.

История дипломатии тоже крутанские два курса, которые ведут вообще лучшие преподаватели кафедры истории. Если собираетесь в какую-то дип.академию или вообще работать с МИДом будет ок.

by Шаповал on 20/03/2013 at 21:34. #

В університеті висить об`ява щодо курсу від американського лектора. Щось типу лідерської програми.
Чи знає хтось де і як можна записатися на цей курс?

by Anfisa Kedovna on 20/03/2013 at 21:35. #

На Leadership від Джефа Еванса записуватися в методистів кафедри англійської мови (3-410), але в тем план воно не йде, бо то шось типу гостьового курсу, там 0 кредитів. Але була на презентації курсу, класний чувак, я піду. Можна взагалі в вересні підійти на кафедру записатися.

by ukr_kvitka on 20/03/2013 at 21:49. #

Дякую!

by Anfisa Kedovna on 20/03/2013 at 21:55. #

Советую:
1. Гірник – психологія поведінки в конфліктній ситуації. Отличный практический курс. Препод любит не просто давать литературу, но чтобы мы ее применяли на практических занятиях. Каждый семинар будет психологической игрой, которая вам потом пригодится, если будете работать в крупной компании.
2. Артикуца – основи ораторського мистецтва. Тоже практический курс, в виде окончательного контроля в котором – соревнования ораторов.
3. Тем, кто хотел бы разобраться в экономике, советую записываться на дисциплины кафедры математики типа Дослідження операцій или основи диференціального числення. Эти предметы гораздо полезнее, чем теоретическая экономика, которую вы все равно не сможете использовать.
4. Релігієзнавство (Головащенко). Преподаватель умеет объяснять самую суть религии, в основном ее психологические основы. Курс научит вас в целом лучше понимать других людей, как своей культуры, так и других. А еще у него отличное чувство юмора и потрясающие примеры. Один из немногих курсов, в котором не захочется прогуливать лекции.
5. Любой предмет Опанасюка с кафедры физики. Поверьте, он с его историями из жизни на лекциях, семинарах и даже экзамене того стоит.

by Свечной заводик on 21/03/2013 at 17:04. #

Підкажіть, чи варто йти на польську мову? Там дуже напряг? В якій формі проходять пари?

by kira on 21/03/2013 at 18:49. #

Чи варто брати такі предмети:
- технології прикладного програмування
- тлумачення норм права
- технології ділових презентацій
- логіка
- історія сексуальності
- основи підприємництва та бізнес планування
- психологія інтелекту

Дякую!

by Anfisa Kedovna on 21/03/2013 at 20:04. #

Щодо PR:

- я сама слухала сертифікатку, але не впевнена, чи її насправді варто брати. тим більше, раніше було лише 2 обов’язкових предмети, тепер їх 6 і вони не найвищого гатунку
-краще обрати найбільш цікаві предмети і прослухати їх, а не набирати все підряд для сертифікатки
- багато кому не подобається Наумов через його надмірну експресивність та емоційність, однак якщо дійсну слухати те, що він говорить, можна почерпнути дуже багато користі з його курсів! він часто ділиться власним досвідом і з ним завжди цікаво вести діалог.
- якби мене хтось попередив, я би ніколи в житті не взяла б курси Некрасової! Суцільна вода на лекціях й досить примітивні завдання на семінарах, з курсу я не винесла нічого.
- раджу курси Дмитра Коника, говорить завжди по темі, непогані семінари, конструктивно критикує. Не любить, коли студенти мутять воду й вчить говорити лаконічно й чітко. Однозначно один із найкращих викладачів, а ще розказує смішні історії про свою “співпрацю” з Табачником.
-ще один привід не брати сертифікатку – обов’язковий курс з основ піару, семінари з якого проводить дівчина-еколог без жодного досвіду роботи в піарі.

Коротше кажучи, більшість курсів – такоє, варто послухати лише курси Коника і Наумова, ну і Королька по бажанню.

by romanchuk on 21/03/2013 at 22:14. #

хто шо знає про “прогнозування економічних криз”
чи є там математика?

by Максим on 21/03/2013 at 22:28. #

всякая гуманитарная быдлопиздота засрала все коменты своими пиздопроблядскими гуманитарными говнокурсами. стоящих курсов немного:

- всё у Бублика (он охуенен и отлично шарит)
- судебная медицина (интересно и познавательно)
- МВіДОС (научат нормальные установки собирать и синтезы делать)
- биохимия (Куница вас научит родину любить, пидоры)
- Координационная химия (Кострова няшка, да и понять как работают лекарства тоже будет полезно)

На опанаса имеет смысл записываться если ты девочка >= 3 размером груди и тебя не ломает слушать больной бред старого озабоченного мужика.

польский тоже норм, чешский для любителей повыёбываться.

by xela on 21/03/2013 at 23:09. #

як щодо практикуму по Піару в Королька? чи вартує він 5 годин в тиждень за 1 кредит?)

by K/P on 22/03/2013 at 15:42. #

Советую:
- языки. Языки – хорошо. Кто-то уже писал, что как изучение, то не ахти, но как старт – то норм. Согласен полностью.
- Бизнес-инглиш. Препод Соломашенко. Не напрягает совершенно. А если еще и учить что-то, то можно здорово подтянуть бизнес-терминологию.
- Судмедицина. Просто супер-курс.
- Философия и методология научного познания. Джулай. Очень эксцентричный дядя, один из немногих преподов, кто, помимо преподовательской функции, несут еще и воспитательную.

Не советую:
- Психологии-пиары и всякое такое. Просырание кредитов, можно на что-то полезнее и интереснее потратить.
- Ораторське мыстецтво. Говно, ад, желчь. Ораторствовать вас там не научат. Лично я пошел на специализированные курсы за деньги. Чтоб не сочли рекламой, название говорить не буду. Скажу лишь, что любой выпускник этих курсов порвет Артикуцу как тузик грелку.

by Gunther on 23/03/2013 at 14:14. #

Народ, техніка ділових презентацій- що це і чи варто туди йти?

by Laakmis on 23/03/2013 at 16:12. #

Народ, з якої кафедри курс “Судова медицина і психіатрія”? Який трим і скільки кредитів?

by Аня on 23/03/2013 at 20:50. #

Кафедра міжнародного права, 2/2,5, осінній трим

by Kate on 24/03/2013 at 01:42. #

Вище писали, що Основи права краще не вибирати..
А чи реально, не прослухавши основи, обрати підприємницьке чи якесь ще спеціалізоване право?

by Kate on 24/03/2013 at 01:40. #

реально

by masha on 24/03/2013 at 15:36. #

Друзі, що ви скажете про теорію масової культури на кафедрі філософії??
Дякую

by oleksandra on 24/03/2013 at 09:39. #

що порадите економістам? краще всі кредити чимшвидше за перші курси витратити на “релігієзнавство”,”основи психології і педагогіки” та іншу фігню,чи почекати 3 курсу і взяти “основи підпр. та бізнес планування” і “психологію інтелекту”?
це соц-гум цикл
а що з вільного вибору?
дякую

by Kateryna on 24/03/2013 at 14:53. #

“релігієзнавство”,”основи психології і педагогіки” краще на 2 курсі

by marina on 24/03/2013 at 17:09. #

Щодо психологій сподобалось (Боднар – “Психологія управління”, “Психологія переговорів в конфліктах”, Гірник- “Психологія конфлікту та культура поведінки у конфліктних ситуаціях”). Брик “Психологія впливу” нормальний предмет, але вона тупо всі пари пасує, тому потім розгрібати все на останніх тижнях приходилось.. (така тенденція в неї вже декілька років…..по всім предметам)
НЕ записуйтесь до КОПЕЦЬ…..це ад…..
З того, що пропонує кафедра англійської – “Mass Media” – реально єдиний нормальний предмет, чіткі вимоги, весело і реально хоч з сотню нових слів вивчити можна)
Ще дуже весело і легко у Тулея (Польська)

by marina on 24/03/2013 at 17:00. #

а хто знає, що з іспанською??

by Kateryna on 24/03/2013 at 20:56. #

Слухала два курси. Багато залежить від студента – якщо хочеш нормально вивчити, треба якісно робити домашки. Викладачка нормальна, на парах весело. Не напрягає, але дуже любить поговорити. Це в принципі прикольно і цікаво, але інколи діставало, що за твої ж гроші багато часу йде на розмови. В цілому – раджу, але не пропускай пар і роби домашки, бо інакше немає сенсу платити гроші. Якщо щось не зрозуміло, питай – пояснить без проблем.

by Аня on 24/03/2013 at 22:53. #

тобто там лише одна викладачка?

by Kateryna on 25/03/2013 at 11:19. #

і що краще брати: друга іноземна мова – 1 чи 2?

by Kateryna on 25/03/2013 at 11:25. #

Рекомендую курс Психологія поведінки у конфліктних ситуаціях. Попри те, що він сам по собі цікавий і корисний, він один з небагатьох, який може підійти кожному, кому треба забити цикл природничих і фундаментальних дисциплін. Плюс ненапряжний, 2/2 осінь. Я рада, що взяла його, а не якийсь Час і Всесвіт, коли мені кілька кредитів не вистачало, щоб закрити цей печальний цикл

by Х.П. on 27/03/2013 at 21:37. #